Ви тут:
Освіта Україна 

Абітурієнти 2015-го вступатимуть по-новому

2_35_i

Міністерством освіти і науки оприлюднило пропозиції до Умов прийому у вищі навчальні заклади України в 2015 році.

Як пише «Освіта.ua», документом пропонується низка новацій, які можуть бути втілені під час вступної кампанії наступного року.

Зокрема, у МОН пропонують скасувати норму про обов´язкове узгодження вишами власних правил прийому з міністерством: правила вступу повинні розроблятися самими університетами та затверджуватися їхніми вченими радами.

Конкурсний бал абітурієнта, згідно з пропозиціями відомства, буде розраховуватися як підсумкова сума балів вступника за кожен сертифікат ЗНО, середнього бала документа про повну загальну середню освіту, балів за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення) та інших показників, передбачених умовами прийому, помножена на вагові коефіцієнти, які будуть встановлювати вищі навчальні заклади.

Передбачається, що правилами прийому кожного вишу буде встановлюватися перелік і кількість сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання для вступу, вага кожного з яких повинна становити не менш ніж 20% конкурсного бала. Значимість середнього бала атестата має бути зменшена і складати 0-10% до конкурсного бала. Крім того, частка бала за конкурс творчих або фізичних здібностей повинна складати не більш ніж 50% конкурсного бала.

Крім того, Міносвіти пропонує враховувати бали призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів, призерів III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вишів у розмірі до 5% конкурсного бала.

У 2015 році конкурсний відбір вступників може початися 10 липня. Абітурієнти матимуть традиційну можливість подати заяви про вступ як в електронному, так і паперовому вигляді. Прийом заяв від вступників на денну форму навчання закінчується 1 серпня. Прийом заяв на спеціальності, що передбачають проведення творчих конкурсів або вступних іспитів, завершиться раніше.

Рейтингові списки рекомендованих до зарахування, як і раніше, пропонується проводити в три етапи.

Якщо пропозиції Міносвіти будуть прийняті, то вищі навчальні заклади отримають можливість самостійно встановлювати мінімальну кількість балів сертифіката, з якими абітурієнт допускається до участі в конкурсі. Також може бути скасована норма про мінімальний бал результату ЗНО в 124 бали для звичайних і 140 балів для профільних предметів.

Для конкурсного відбору осіб результати сертифіката ЗНО, можливо, будуть зараховуватися не менш ніж з двох предметів (раніше їхня кількість дорівнювала трьом). Українська мова та література залишається обов´язковим для всіх конкурсним предметом.

Крім того, як вже писали «Коментарі», не виключено, що вступники у наступному році матимуть право подавати сертифікат ЗНО, виданий лише в 2015 році. Також освітнім відомством вилучено пункт, який дозволяв вступникам, які отримали повну загальну середню освіту у 2007 році або раніше вступати до вишів за результатами вступних іспитів. Відтепер ця категорія абітурієнтів вступати в навчальні заклади лише за результатами ЗНО.

Перейти до вмісту