Ви тут:

22 вересня – День Якима і Анни. Осіннє рівнодення

1347369602

22 вересня вшановується пам’ять правовірних Іоакима і Ганни, батьків Діви Марії. Ще цей день називають День осіннього рівнодення.  Ніч рівняється з днем і буде збільшуватися: все коротше день, все довші вечори.

Земля цього дня займає суворо вертикальне положення щодо Сонця. Цього дня тривалість дня і ночі на всій Землі однакова і дорівнює 12 годинам.

Осіннє рівнодення – одне з чотирьох священних свят, які шанувалися і урочисто відзначалися з найдавніших часів. Це було часом вознесіння подяк богам за врожай і достаток, а також вшанування мертвих і прикрашання могил.

У Японії День осіннього рівнодення Шубун-но-хі вважається офіційним святом і відзначається з 1878 року. У свята існує ще одна назва – Тюніті, що означає «середній день». Це пов`язано з тим, що день осіннього рівнодення припадає на середину тижня, що має назву хіган.

У Мексиці в день осіннього рівнодення багато хто прагне відвідати знамениту піраміду Кукулькан (на мові майя – «пернатий змій») у стародавньому місті Чичен-Іце. Піраміда орієнтована щодо Сонця таким чином, що саме в дні весняного і осіннього рівнодення промені проектують тіні платформ на край головних сходів у вигляді трикутників світла і тіні, що чергуються. У міру того, як сонце опускається нижче, тінь приймає все більш виразні контури змії, що звивається. Її хвіст міститься на верхній платформі, тіло тягнеться уздовж сходів і біля самої землі закінчується головою. Світлова ілюзія триває рівно 3 години 22 хвилини і, за переказами, в цей час потрібно опинитися на вершині й загадати бажання.

На Русі день осіннього рівнодення також вважався святом і завжди відзначався пирогами і народними гуляннями. В день осіннього рівнодення починається друга половина бабиного літа і, за народним повір`ям, яка погода буде цього дня, такою буде й осінь. Ще народні прикмети говорять: чим вересень сухіший і тепліший, тим кращою буде осінь, тим пізніше прийде справжня зима. Також наші пращури спостерігали за павутиною: якщо вона була довгою, то це на ясну осінь і сніг передбачався нескоро

Перейти до вмісту