Ви тут:

Яка користь від гніву, огиди й сорому

гнів

Виявляється, такі почуття, як гнів, страх, сором та огида, приносять нам певну користь.
Цікаві факти про “погані” емоції зібрало видання The Huffington Post, пише 04744.info.

Гнів спонукає людину мислити більш раціонально. Він допомагає зосередитися на найважливішому, не відволікаючись на деталі.

Страх допомагає нам триматися осторонь від речей, котрі можуть завдати нам шкоди. Він корисний, якщо не стає надто сильним або ірраціональним

Сором’язливість. Сором’язливі люди, як правило, дуже чітко усвідомлюють свої сильні та слабкі сторони та вдумливо ставляться до взаємодії з іншими, зазначає Кардуччі.

Гидливість допомагає берегти здоров’я. У 2004-му році в Британії провели дослідження: добровольцям запропонували подивитися на фото чоловіків та жінок та сказати, наскільки незнайома особа видається їм неприємною. Виявилося, що найбільшу огиду в учасників викликали знімки, люди на яких мали хворий вигляд.

Самообман, на думку Кардуччі, в деяких випадках дає нам потрібне відчуття власної сили, відчуття “я зможу”. Як писав у своїй книзі біолог-еволюціоніст Роберт Трайверс, наша віра в те, що ми розумніші та здібніші, ніж воно є насправді, допомагає переконувати й інших людей.
“Дослідження показують, буває корисним, коли люди просто блокують негативні думки, уявляють, як тішаться майбутніми успіхами або з оптимізмом дивляться на власні здібності – усе це має схильність поліпшувати продуктивність або ж здатність переконувати”, – говориться в статті “Випадок самообману” The Wall Street Journal.

Система Orphus Поделиться на fb