Ви тут:

Україна готова прийняти гуманітарку, але без військового супроводу – Порошенко

Україна готова прийняти гуманітарну допомогу для сходу, але без військового супроводу і тільки через пункти пропуску, контрольовані прикордонниками.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час телефонної розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, йдеться на офіційному сайті Глави держави.

“Ми готові прийняти гуманітарну допомогу, але якщо ця місія буде міжнародною, без всякого військового супроводу, яка надійде виключно через пункти пропуску на кордоні, які контролюються українськими прикордонниками і в супроводі українських військових для забезпечення безпеки місії”, – заявив президент.

У свою чергу Меркель зазначила, що Німеччина, як і її союзники, дотримується чіткої позиції, що будь-яка гуманітарна місія повинна спрямовуватися виключно відповідно до міжнародного права, а саме тільки через канали ООН або Червоного Хреста і тільки за узгодженням з українською стороною.

“Наша позиція чітка – будь-яке вторгнення, навіть якщо воно називається гуманітарним, є вторгненням, і це червона лінія, яку жодна держава не може перетинати”, – заявила канцлер Німеччини.

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту