УХВАЛА від полтавців до Закону України «Про суспільне телебачення та радіомовлення України»
Як уже повідомлялося, 7 серпня в обласній раді відбулося засідання “круглого столу” з питань доцільності внесення змін та уточнень до Закону України «Про суспільне телебачення та радіомовлення України», покликане запобігти у процесі регламентованого ним реформування ліквідації обласних державних телерадіокомпаній, які створювалися впродовж десятиліть, у тому числі, за рахунок матеріальних та людських ресурсів місцевих територіальних громад і трудових колективів.
Підсумком конструктивної дискусії став наступний документ.
УХВАЛА
засідання “круглого столу”
з питань доцільності внесення змін та уточнень
до Закону України «Про суспільне телебачення та радіомовлення України»
у контексті перспектив обласних державних телерадіокомпаній
за участі депутатів і посадовців Полтавської обласної ради, профільних фахівців та представників громадськості
Висловлюючи підтримку створення в Україні суспільного телерадіомовлення згідно з ухваленим Верховною Радою України Законом України «Про суспільне телебачення та радіомовлення України», результатом якого має стати потужний, незалежний від зовнішніх адміністративних і політичних впливів загальнодержавний мовник
Констатуючи необхідність запобігання ліквідації у процесі реформування обласних державних телерадіокомпаній, які створювалися впродовж десятиліть, у тому числі, за рахунок матеріальних та людських ресурсів місцевих територіальних громад і трудових колективів
Прагнучи зберегти, зокрема, колектив ОДТРК «Лтава», який за фінансового сприяння обласної ради створив вагомий масив потужних творчих проектів і документальних фільмів, що стали культурним надбанням не лише Полтавського краю, а й всієї України
Вважаючи, що в умовах складної внутрішньополітичної ситуації, зовнішньої військової агресії та актуалізації посилення інформаційної безпеки держави органам виконавчої влади і місцевого самоврядування необхідно мати мобільний і могутній комунікаційний ресурс, як регіональні ТРК,
УХВАЛИЛИ:
1. Вважати своєчасним і суспільно значущим Звернення секретаріату Полтавської обласної організації НСЖУ до Верховної Ради України стосовно доцільності внесення змін і уточнень до Закону України «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» у контексті перспектив обласних державних телерадіокомпаній.
2. Порушити перед Кабінетом Міністрів України клопотання щодо здійснення процедури внесення наступних змін та уточнень до Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні», інших регуляторних актів з чутливих для територіальних громад питань:
2.1. У частині 2 статті 1 Закону вилучити ОДТРК із переліку тих суб’єктів, на базі яких має створюватися НСТУ.
2.2. Унормувати створення загальнонаціонального суспільного мовника з 1 січня 2015 року лише на базі НТКУ і НРКУ.
2.3. Відтермінувати реформування ОДТРК і, орієнтуючись на європейські зразки суспільного мовлення, законодавчо визначити механізм трансформації ОДТРК із державних у суспільні телерадіомовники, врахувавши майнові і фінансові аспекти співпраці з регіональними мовниками місцевих органів виконавчої влади і самоврядування. Створити з цією метою на загальнодержавному рівні робочу групу з фахівців – представників ОДТРК, територіальних громад, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Держкомтелерадіо України.
2.4. Підсилити на пропозиції громадськості норми Закону щодо запровадження у Суспільному телебаченні і радіомовленні України незалежного фахового менеджменту, громадського контролю над новостворюваним мовником, чіткого визначення обсягів регіонального мовлення.
3. Рекомендувати обласній державній адміністрації спільно з управлінням майном обласної ради за супроводу постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном у контексті Закону України «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» визначитися із подальшою юрисдикцією інвестицій обласного бюджету в ОДТРК “Лтава” та оптимізувати алгоритм співпраці з телерадіокомпанією у сучасних умовах.
Головуючий:
ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ В.П. МИКІЙЧУК