Ви тут:

У Руденківці Новосанжарського району незаконне підприємство шкодить жителям

5 серпня біля приміщення колишньої олійниці в центрі Руденківки відбулася зустріч голови Новосанжарської райдержадміністрації Володимира Паршевлюка та його першого заступника Романа Павліченка з головою Руденківської сільської ради Сергієм Головком та активістами громади. Саме тут, за словами жителів села, приватними особами проводиться незаконна діяльність з переробки відходів олійного виробництва, результати якої наносять велику шкоду здоров’ю мешканців прилеглих вулиць та екології району. Протягом багатьох років руденківчани страждають від нестерпного сморіду, що виділяється під час виробничого процесу, а на території Зачепилівської сільської ради власниками підприємства здійснювався несанкціонований злив шкідливих залишків виробництва. В межах цього брудного «озера» гине все живе, тому, аби знищити сліди незаконної діяльності, територію зливу намагалися підпалити.

Боротьба жителів Руденківки за припинення діяльності підприємства, що не має відповідних дозвільних документів, а отже працює незаконно, триває з 2008 року і лише зараз проблема зрушилася з «мертвої» точки. За результатами колективного звернення мешканців села райдержадміністрацією проведено відповідну роботу, залучено фахівців, в тому числі санітарної та екологічної служб, які взяли проби залишків речовини – відходів незаконного виробництва і поблизу підприємства, і на місці їх зливу. Окрім того, райвідділом внутрішніх справ відкрито кримінальне провадження за фактом забруднення навколишнього середовища та проведено перші слідчі дії.

Слід зазначити, що представник власника підприємства та його працівники намагалися зашкодити активістам і представникам влади зайти на територію, прилеглу до приміщень, яка є власністю сільської громади, стверджуючи при цьому, що на підприємстві ще 3 роки тому зупинено виробничий процес. Цими ж особами створювалися перешкоди і при вчиненні слідчих дій, коли їх учасники, маючи рішення суду, намагалися зайти до виробничих приміщень для проведення їх огляду. Під час перевірки в будівлях, ємностях та транспорті, що належать власнику підприємства, а також на прилеглій території, слідчим та експертами були виявлені численні рештки в’язкої речовини з різким неприємним запахом, які є залишками діяльності з переробки відходів олійного виробництва.

Керівники району і надалі триматимуть на контролі вирішення даної проблеми.

 

 

Новосанжарська райдержадміністрація

Перейти до вмісту