Ви тут:

Радбез ООН підтримав Україну

У ніч на 6 серпня у Нью-Йорку відбулося екстрене засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Україні, яке скликала Росія.

Постійний представник РФ Віталій Чуркін закликав  вжити термінові спільні заходи з надання гуманітарного сприяння населенню сходу України, передає Укрінформ.

Він також наполягав на тому, щоб направити на схід України російську гуманітарну допомогу в супроводі представників Червоного Хреста.

Свою чергою, в.о. постійного представника України в ООН Олександр Павличенко заявив, що Україна повністю виконує соціальні зобов’язання перед жителями Донецької та Луганської областей, в країні немає гуманітарної кризи, уряд в змозі впоратися з ситуацією і робить це.

 Він також зауважив, що “реальна причина кризи – діяльність незаконних збройних формувань, які підтримує Росія”.

Олександр Павличенко повідомив світовій спільноті про ситуацію, про те, що Росія продовжує обстрілювати позиції українських військових і нарощує свої військові угруповання на кордоні.

“Ми пропонуємо Росії припинити направляти найманців і зброю, розпалювати нестабільність”, – сказав він.

Пропозиції РФ не підтримав ніхто з членів Ради Безпеки.

Лише представник КНР не вказав на необхідність роззброїти підтримувані Росією незаконні збройні формування, обмежившись заявами про необхідність “виявляти спокій і стриманість, йти на компроміс”.

При цьому багато учасників засідання прямо вказали на дії Росії, як джерело самої проблеми.

“Парадоксально, що Росія скликає обговорення гуманітарної кризи, яку вона ж і створила”, – заявив представник Великобританії.

Він додав: “Саме дії сепаратистів призводять до погіршення ситуації в Луганську та Донецьку. Туди, де немає сепаратистів, люди повертаються”.

Росія могла б закінчити це все, припинивши свій потік зброї, зауважив представник США.

“Росія з самого початку підтримувала незаконну війну. Українські сили роблять все можливе для звільнення країни від незаконних збройних формувань”, – сказав представник Литви.

Учасники засідання також висловили занепокоєння цілеспрямованим руйнуванням інфраструктури бойовиками, викраденнями і вбивствами людей на контрольованій ними території.

джерело: ТВІ
Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту