Радбез ООН підтримав Україну
У ніч на 6 серпня у Нью-Йорку відбулося екстрене засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Україні, яке скликала Росія.
Постійний представник РФ Віталій Чуркін закликав вжити термінові спільні заходи з надання гуманітарного сприяння населенню сходу України, передає Укрінформ.
Він також наполягав на тому, щоб направити на схід України російську гуманітарну допомогу в супроводі представників Червоного Хреста.
Свою чергою, в.о. постійного представника України в ООН Олександр Павличенко заявив, що Україна повністю виконує соціальні зобов’язання перед жителями Донецької та Луганської областей, в країні немає гуманітарної кризи, уряд в змозі впоратися з ситуацією і робить це.
Він також зауважив, що “реальна причина кризи – діяльність незаконних збройних формувань, які підтримує Росія”.
Олександр Павличенко повідомив світовій спільноті про ситуацію, про те, що Росія продовжує обстрілювати позиції українських військових і нарощує свої військові угруповання на кордоні.
“Ми пропонуємо Росії припинити направляти найманців і зброю, розпалювати нестабільність”, – сказав він.
Пропозиції РФ не підтримав ніхто з членів Ради Безпеки.
Лише представник КНР не вказав на необхідність роззброїти підтримувані Росією незаконні збройні формування, обмежившись заявами про необхідність “виявляти спокій і стриманість, йти на компроміс”.
При цьому багато учасників засідання прямо вказали на дії Росії, як джерело самої проблеми.
“Парадоксально, що Росія скликає обговорення гуманітарної кризи, яку вона ж і створила”, – заявив представник Великобританії.
Він додав: “Саме дії сепаратистів призводять до погіршення ситуації в Луганську та Донецьку. Туди, де немає сепаратистів, люди повертаються”.
Росія могла б закінчити це все, припинивши свій потік зброї, зауважив представник США.
“Росія з самого початку підтримувала незаконну війну. Українські сили роблять все можливе для звільнення країни від незаконних збройних формувань”, – сказав представник Литви.
Учасники засідання також висловили занепокоєння цілеспрямованим руйнуванням інфраструктури бойовиками, викраденнями і вбивствами людей на контрольованій ними території.