Ви тут:

Порядок контролю під час відвантаження спирту етилового з акцизного складу

Міністерством доходів і зборів України видано розпорядження від 01.07.2014 № 141-р „Про порядок контролю під час відвантаження спирту етилового з акцизного складу” (далі – розпорядження).

Виконана робота надасть змогу здійснювати контроль за обігом спирту, фракції головної етилового спирту і забезпечить надходження акцизного податку.

Відповідно до розпорядження представниками контролюючих органів на акцизних складах підприємств, що виробляють спирт (у т. ч. фракцію головну етилового спирту) необхідно:

– надавати дозвіл на здійснення відпуску (відвантаження) спирту (у т. ч. фракції головної етилового спирту) шляхом проставляння штампа „Виїзд дозволено” на товарно-транспортній накладній на переміщення спирту етилового (у т. ч. фракції головної спирту етилового) за умови наявності:

  • ·​  акта про відвантаження та приймання спирту (у т. ч. фракції головної етилового спирту) за формою П-24;
  • ·​  розрахунку акцизного податку виходячи з фактично отриманої кількості спирту (у т. ч. фракції головної спирту етилового);
  • ·​  підтвердження контролюючого органу за місцем реєстрації споживача спирту (у т. ч. фракції головної спирту етилового) сплати акцизного податку або копії податкового векселя, взятого на облік та засвідченого векселедержателем, на суму податку, нараховану на обсяг отриманого спирту;

– забезпечувати збереження копії товарно-транспортних накладних на переміщення спирту (у т. ч. фракції головної спирту етилового), що відвантажує спирт, інших документів, які надаються суб’єктом господарювання для отримання спирту, протягом 3 років;

– у разі виявлення відпуску спирту етилового (у т. ч. фракції головної спирту етилового) без відмітки „Виїзд дозволено” на товарно-транспортній накладній на переміщення спирту, ініціювати проведення фактичної перевірки виробництва спирту з одночасним інформуванням Департаменту контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів.

ГУ Міндоходів у Полтавській області

Перейти до вмісту