Полтавський чиновник відтворює моделі авіа та корабельної техніки за допомогою іграшок
Головний спеціаліст Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної
державної адміністрації Віктор Дворянов відтворює відповідно до оригіналів авіамоделі літаків, купуючи їх у іграшковому магазині.
Таке хобі – з дитинства, а до того ж, вплинула й колишня робота в у 13- важкій бомбардувальній авіадивізії.
Останнім часом вирішив спробувати сконструювати таким чином Авіаносець «Єнтерпрайз». Над роботою, каже, просидів цілий вихідний день.
Корабель обійшовся 130 грн.
Деякі моделі, виготовлені власноруч Віктором Дворяновим, знаходяться у Полтавському музеї авіації та космонавтики. Вдома він зберігає ще до десятка міні-виробів. Надалі чиновник запланував відтворити в мініатюрі Танк ” Т-64″ та стратегічний бомбардувальник “Б-2”.
“Моє хобі наразі допомагає в роботі, – поділився Дворянов. – Я,зокрема, веду ділянку щодо висвітлення співпраці України з НАТО”.
На ФОТО: Авіаносець «Єнтерпрайз» (авіагрупа у 1942 р. – 79 бойових літаків; екіпаж – 2 919 чоловік) відіграв важливу роль у перемозі ВМС США на Тихому океані у період Другої світової війни та став найбільш яскравим прикладом ведення бойових дій нового типу. Під час поворотної битви на Тихому океані у атолу Мідвей 4 червня 1942 року, самостійно знищив важкий авіаносець Об’єднаного флоту Японської імперії.
Увійшов до складу флоту 12 травня 1938 року. Як власника двадцяти «Бойових зірок», «Єнтерпрайз» планувалось зберегти у якості музея. Однак спроби його врятувати закінчились невдачею, і у 1958 році авіаносець було продано на металобрухт, передав назву першому атомному авіаносцю.
В російському військовому флоті можна провести паралель з крейсерами «Варяг» та «Красный Кавказ».