Ви тут:

На захист прав переселенців на Полтавщині внесено 15 подань прокуратури

Органами прокуратури області приділяється значна увага питанню дотримання прав громадян, які переселились із тимчасово окупованої території АР Крим та зони АТО.
Як повідомив заступник прокурора області Дмитро Таран, проведені перевірки засвідчили, що органами влади та місцевого самоврядування на місцях у цілому забезпечено права громадян-переселенців. Зокрема створено штаби та координаційні центри для оперативного надання допомоги. Налагоджено роботу з громадськими організаціями. В області сформовано житловий фонд тимчасового проживання, в тому числі готельного типу, для сімей та одиноких громадян, що переїхали з АР Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей.
Водночас виявлено факти неналежної координації роботи.
«У Котелевському районі не повною мірою забезпечено інформування громадян про їх права і обов’язки та про допомогу у вирішенні соціально-побутових проблем», – наводить один із прикладів Дмитро Таран.
Окрім цього, за його словами, встановлені факти несвоєчасного призначення та виплат громадянам-переселенцям коштів, передбачених Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Такі порушення допускались у Хорольському районі та місті Лубни в частині невиплати протягом тривалого часу допомоги при народженні дитини.
Також у Лубнах порушувались вимоги законодавства при постановці громадян-переселенців на облік в органах державної служби зайнятості.
«Окрім вищезгаданих, недоліки мали місце у Великобагачанському, Оржицькому, Гадяцькому, Машівському, Кобеляцькому, Новосанжарському районах. Тож за результатами проведених перевірок органами прокуратури області в органи державної влади та місцевого самоврядування внесено 15 подань, які перебувають на розгляді», – зазначив заступник прокурора області.
Робота на даному напрямку триває.

Прес-служба прокуратури Полтавської області

Перейти до вмісту