Ви тут:

На Полтавщині створюють психологічну службу допомоги жертвам війни

Психологічну службу, яка надаватиме допомогу військовим, що повертаються з зони АТО, а також вимушеним переселенцям зі східних регіонів, найближчим часом створять на Полтавщині.

Про необхідність її створення йшлося під час зустрічі голови Полтавської обласної державної адміністрації Віктора Бугайчука з фахівцями Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф.Мальцева.

Голова ОДА вважає: людям, які пережили пекло війни,обов’язково необхідна психологічна допомога, щоб адаптуватися до подальшого мирного життя. Потребу в такій службі українці відчули і після розстрілу мирних людей на вулиці Грушевського під час Революції Гідності, а також нині, коли на Полтавщину прибувають вимушені втікачі з зони бойових дій.

Також голова ОДА  ознайомився з роботою обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф.Мальцева. Його супроводжували перший заступник Євген Пругло та директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. В першу чергу, голову ОДА цікавило, як заклад готується до осінньо-зимового періоду, чи раціонально використовуються природні ресурси.

Головний лікар закладу Олег Погорілко розповів, що лікарня має кілька котелень, які працюють на альтернативному виді палива – на дровах. Показав голові ОДА одну з котелень, що готова до роботи.

Крім того, ще в 2009 році обласна психіатрична лікарня відмовилася від централізованого підігріву води, закупивши власні електробойлери. У перший же рік вдалося зекономити 1 млн.300 тисяч гривень на закупівлі газу.

Голові ОДА продемонстрували харчоблоки та спеціалізовані відділення. Головний лікар закладу повідомив, що лікарня має власне допоміжне господарство, яке вирощує необхідну сільськогосподарську та м’ясну продукцію. Господарство майже повністю забезпечує харчування пацієнтів лікарні м’ясною, овочевою продукцією та борошном для випічки хліба. Цікаво, що співробітники їдальні самі печуть хліб для пацієнтів. Собівартість одного буханця хліба вагою 800 г – значно нижча за ринкову – становить 1 гривню 53 копійки. Віктор Бугайчук, скуштувавши хліб, зауважив, що він смачний і за своєю якістю зовсім не поступається більш дорогим сортам, що продаються в магазинах.

Також голова ОДА відвідав відділення для ветеранів Другої світової війни, ознайомився з побутовими умовами пацієнтів.

Полтавська ОДА

Перейти до вмісту