Ви тут:
Прес-релізи 

«МИРГОРОДВОДОКАНАЛ» змусили сплатити штраф до держбюджету за зловживання монопольним становщем

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення  Антимонопольного комітету України оштрафувала ОКВПВКГ «Миргородводоканал» на 10 тис. грн за зловживання монопольним становищем на ринках «централізоване водопостачання» та «централізоване водовідведення».

            Як встановило Відділення за результатами розгляду заяви, ОКВПВКГ «Миргородводоканал» включало необрунтовані витрати води на прибирання підлоги у розмірі 6 л/добу за 1м2 площі приміщення, затверджених відповідно  рішеннями виконкомів Миргородської міської ради та Великобагачанської  селищної ради, до розрахунку обсягу споживання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення споживачам м. Миргород та смт. В. Багачка, у яких не встановлені засоби обліку води та по яких обсяг спожитої послуги з централізованого водопостачання визначався за нормою витрат води по об’єкту водопостачання «Адміністративні будівлі» у розмірі 16 л/добу на 1 працюючого (у яких згідно вимог чинного законодавства вже було включено додаткові витрати, в тому числі і на прибирання приміщень) .

Включення ОКВПВКГ «Миргородводоканал» необрунтованих витрат води на прибирання підлоги у розмірі 6 л/добу за 1м2 площі приміщення до розрахунку обсягу споживання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення споживачам призвело до збільшення обсягу спожитих послуг та, відповідно, збільшення розміру плати за ці послуги, що призведе до негативних наслідків для споживачів цих послуг, оскільки вони змушені сплачувати кошти за послуги, які фактично не отримували.

«У даному випадку конкуренція на ринках відсутня і ОКВПВКГ «Миргородводоканал» мав можливість встановлювати умови придбання споживачами послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, зловживаючи монопольним становищем», – констатував голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ Володимир Оніщенко.

В ході розгляду справи суб’єкт господарювання визнав та частково припинив порушення конкурентного законодавства. Крім того, ОКВПВКГ «Миргородводоканал» звернулося до виконавчого комітету Миргородської міської ради про перегляд норм споживання питної води суб’єктам господарювання, у яких не встановлені засоби обліку води.

Одночасно, рішенням у справі адміністративна колегія територіального відділення визнала дії виконавчого комітету Миргородської міської ради щодо прийняття відповідного рішення антиконкурентними діями органу місцевого самоврядування, які заборонені згідно із статтею 17 Закону України «Про захист економічної конкуренції», що створили умови для вчинення порушення конкуренційного законодавства з боку ОКВПВКГ «Миргородводоканал».

Відділення зобов’язало виконавчий комітет Миргородської міської ради припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом внесення змін до рішення виконкому Миргородської міської ради рішення від 29.06.2010р. №372 «Про затвердження норм споживання питної води населенням, установами та підприємствами м. Миргорода» в частині виключення з додатку до цього рішення «Норми споживання питної води населенням, установами та підприємствами м. Миргорода» необґрунтованих норм витрат води на «прибирання підлоги» у розмірі 6 л/добу за 1м2 та 0,2л/м2 в місяць.

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту