Ви тут:

Грудне вигодовування – переможний гол на користь життя

Цій темі присвятили семінар-нараду на тему “Подальше впровадження Розширеної Ініціативи “Лікарня, доброзичлива до дитини” в Полтавській області”, який проводиться в рамках заходів Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування.

Проходить ця акція під егідою WABA – Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація присвячує свою роботу захисту, освіті і підтримці цих прав. WABA працює в тісному співробітництві з ЮНІСЕФ.

Оскільки 2014 є роком чемпіонату світу з футболу, WABA презентує тему тижня«Вигодовування грудьми – переможний гол на користь життя!», що привертає увагу не тільки матерів, а й уболівальників.

Обговорити важливі питання з удосконалення роботи в лікувально-профілактичних закладах області щодо підтримки здоров’я майбутнього покоління, одним з найголовніших умов якого є тривале грудне вигодовування, та проаналізувати роботу закладів, які мають статус «Лікарня, доброзичлива до дитини», зібралися головні лікарі Центрів первинної медико-санітарної допомоги, міські та районні педіатри, завідуючі дитячими поліклінічними відділеннями, лікарі-неонатологи.

Відкриваючи засідання заступник головного лікаря обласної дитячої клінічної лікарні Світлана Писаренко окреслила досягнення, проблеми та перспективи розвитку педіатричної служби, проаналізувала структуру і причини дитячої смертності, проблеми імунопрофілактики, поставила завдання на майбутнє щодо зменшення показників дитячої смертності та збільшення показника охоплення вакцинацією.

Cвітлана Писаренко зазначила, що грудне вигодовування забезпечує нерозривний зв’язок матері з дитиною і як наслідок сприяє запобіганню соціального дитячого сирітства. Також грудне вигодовування є потужним фактором профілактики раку грудей. Завдяки постійній активній роботі із фахівцями та матерями, середня тривалість грудного вигодовування полтавських дітей становить близько 10 місяців.

Лікар-педіатр Центру розвитку дітей раннього віку Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні Наталія Кузнецова інформувала про результати роботи «Лікарень, доброзичливих до дитини» у Полтавській області.

Вона підкреслила важливість грудного вигодовування у досягненні цілей розвитку тисячоліття (ЦРТ), які визначені світовою спільнотою для усунення найбільш значущих нерівностей у розвитку людства.

Наталія Андріївна відмітила, що у здійсненні пропагування підтримки грудного вигодовування велику роль відіграють медичні заклади, які мають статус “Лікарень, доброзичливих до дитини” (ЛДД) та в яких впроваджено сучасні перинатальні технології, індивідуальне перебування матері та дитини, інформування та навчання вагітних, матерів та членів їх родин щодо переваг та методів грудного вигодовування, допомога матерям успішно розпочати раннє грудне вигодовування. В цих закладах не повинно бути реклами щодо молочних сумішей, трав’яних чаїв, води, сосок та пляшечок для немовлят і просвітницьких матеріалів з розміщенням такої реклами.

ЛДД – є важливою складовою частиною охорони здоров’я. Наразі у Полтавській області 29 лікувальних закладів атестовані на відповідність статусу ЛДД (питома вага 42%, по Україні – 34%). В них народжується 94% полтавських дітей.

Існує чимало доказів на користь впровадження та розвитку ініціативи ЛДД, яка є одним з найкращих інструментів та стимулів для покращення надання перинатальних послуг.

В акушерських стаціонарах Полтавської області збільшилась кількість фізіологічних пологів з 60% у 2007 році до 70 % у 2014. Кількість партнерських пологів по області на рівні державного і складає 82,9%. Жіночими консультаціями охоплено заняттями по грудному вигодовуванню майже 95% вагітних жінок, підготовкою до партнерських пологів – майже 93% сімейних пар. Завдяки проведеній роботі прикладання до грудей у першу годину життя практикують 94,6% жінок, які народили (Україна – 92,8%), що має велике значення для профілактики інфекційної захворюваності малюків та встановлення контакту малюка з мамою. З останні 3 роки питома вага малюків, що перебували на виключно грудному вигодовуванні до 6 місяців досягла 68 %, до 12 місяців – 38%. Прослідковується позитивна тенденція до зниження рівня загальної захворюваності дітей першого року життя з 1647 на 1000 дітей в 2001 році до 1276 в 2014 році.

З основними досягненнями щодо впровадження грудного вигодовування в Перинатальному центрі ПОКЛ ознайомила Людмила Ісичко, лікар-акушер-гінекологПеринатальному центрі.

Людмила Олексіївна підкреслила, що грудне вигодовування – це унікальне природне явище і для його успішності в Перинатальному центрі створені всі умови. В усіх відділеннях забезпечено сумісне перебування матері і дитини, завдяки чому можливе годування за вимогою дитини, створений цілодобовий пост дитячої медичної сестри з метою впровадження раннього прикладання до грудей в перші 30 хвилин після пологів (87,2% від загальної кількості народжених дітей – 2370). З усіма жінками постійно проводиться навчання по грудному вигодовуванню та ручному зціджуванню молочних залоз.

Людмила Ісичко наголосила, цю роботу по впровадженню грудного вигодовування необхідно проводити послідовно, починаючи з дільниць ЦПМСД, ЦРЛ та жіночих консультацій, роз’яснюючи переваги грудного вигодовування не лише для малюків, а й для жінок та членів їх сімей.

Як висновок необхідно зауважити, що грудне вигодовування може здаватись усім батькам не найкращим вибором, але – це найкращий вибір для дитини.

Прес-центр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту