Ви тут:

Голова Полтавської ОДА підписав розпорядження, яким символи радянської епохи на Полтавщині відправлятимуть у минуле

Голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук підписав сьогодні розпорядження, яким комунальні заклади Полтавської області  зобов’яжуть позбутися символів радянської епохи. Зокрема, мають на меті прибрати всі пам’ятники Володимиру Леніну та його поплічників та інші речі, пов’язані з тоталітарним режимом.

Про це розповів на прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА Роман Чабановський, який, власне, і ініціював появу документа.

«У мене така ідея виникла бо, відповідаю за освіту і, проїжджаючи районами, побачив, що пам’ятники Лєніну вже звалили в райцентрах, однак постаменти та п’єдестали його та інших лідерів тоталітарного режиму зберігаються в багатьох навчальних закладах. Коли я ставив запитання: «Чому вони досі тут?»,  – то отримував відповідь, мовляв, не було ніяких вказівок, – зазначив Чабановський. – Як на  мене, на 23 році незалежності України не повинно бути так, що діти ходять під пам’ятниками тих катів, які своїми діями не відрізнялись від того, що робить сьогоднішня влада Росії. Лєнін свого часу так само, як і Путін, присилав своїх «красних комісарів», які подібні до нинішніх «колорадських сепаратистів». Назви трохи інші, але суть у цьому одна – не дати Україні розбудувати свою власну державу».

У рамках розпорядження підготували цілу низку заходів. Обіцяють, що днями документ з’явиться на офіційному сайті Полтавської ОДА.

 Відповідатиме за виконання розпорядження особисто Роман Чабановський. Йому щомісяця звітуватимуться з районів про зроблене у цьому напрямку.

Перейти до вмісту