Ви тут:

ДПІ у м. Полтава інформує

 Державна податкова інспекція у м. Полтаві просить розмістити інформацію наступного змісту:

 З 1 серпня змінено порядок оподаткування пасивних доходів

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що Законом України від 04 липня 2014 року №1588-VІІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів” з 1 серпня 2014 року змінено порядок оподаткування пасивних доходів, а саме: дивідендів, процентів, роялті, інвестиційного прибутку.

Що стосується відсотків по депозитах (вкладах) то липневі проценти, нараховані банками, не оподатковуватимуться. Податок на доходи фізичних осіб з процентів, нарахованих на суму вкладу (депозиту) члена кредитної спілки в липні 2014 року, анулюється і не сплачується до бюджету.

Проценти, нараховані з 1 серпня, у тому числі банками та кредитними спілками, оподатковуватимуться за ставкою 15%. Причому податкові агенти оподатковуватимуть усю суму процентів, незалежно від розміру.

 

Перевірки – виключно з дозволу Кабміну

         Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що Законом України від 31.07.2014 №1622 – VII внесено зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік».

Відповідно до внесених змін з 3 серпня ( день набрання чинності Закону) перевірки підприємств, установ, організацій, суб’єктів господарської діяльності – фізичних осіб контролюючими органами крім Державної фіскальної служби здійснюється протягом серпня – грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

 

За січень – липень до  міської податкової надійшло 108 звернень громадян

         Суспільна відкритість Державної податкової інспекції у м. Полтаві підтверджується налагодженим зворотним зв’язком з представниками бізнесу м. Полтави та загалом громадянами.

Так, з початку 2014 року до ДПІ у м. Полтаві надійшло 108 звернень, що на 16 звернень менше ніж за відповідний період 2013 року.  Скарг та пропозицій у цьому році не надходило.

У своїх зверненнях громадяни найчастіше порушують питання контрольно – перевірочної роботи – 48 або 44,4%. Актуальними також є питання оподаткування доходів від підприємницької діяльності, сплати єдиного соціального внеску, плати за землю, відмови від отримання реєстраційних номерів облікових карток платників податків.

Усі звернення, які надійшли до ДПІ у м. Полтаві розглянуті, опрацьовані та у відповідні терміни на них надані відповіді згідно з чинним законодавством.

 

Урядом оприлюднено Концепцію реформування податкової системи України

    Уряд презентував комплексний план змін у податковій системі. Відповідно до запропонованої податкової реформи, в Україні буде скорочено кількість податків з 22 до 9. Податок на нерухоме майно та фіксований сільськогосподарський податок пропонується перевести із загальнодержавних до місцевих це дозволить підвищити самостійність місцевих бюджетів та децентралізувати їх наповнення. Під реформування підпаде і податок на прибуток.

В аграрному секторі розробники Концепції планують запровадити прозору систему надання пільг аграріям.

З метою зниження навантаження на фонд оплати праці представлено кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Розроблену Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу. Після цього остаточний проект Закону  про економічне зростання буде винесено на розгляд Верховної Ради.

 

Необхідно підтвердити доходи – зверніться до Центру обслуговування платників

    Державна податкова інспекція у м. Полтаві інформує, що громадяни можуть, у разі необхідності, отримати відомості про суми одержаних доходів. Для цього слід звернутися у Центр обслуговування платників за місцем проживання та подати відповідну заяву. При собі обов’язково мати документ про посвідчення особи.

Якщо заяву подає уповноважена особа, то такій особі необхідно мати нотаріально завірену довіреність. Відомості з Державного реєстру видаються контролюючим органом протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи.

Фізичні особи, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, можуть звернутися за отриманням відомостей про доходи з Державного реєстру до будь – якого контролюючого органу. У такому разі строк видачі відомостей може бути продовжено до десяти робочих днів.

 

 

З наступного року ПДВ в автоматичному режимі

відшкодовуватиметься на місяць раніше

       Нова система електронного адміністрування податку на додану вартість дозволить здійснювати бюджетне відшкодування ПДВ експортерам та імпортерам в автоматичному режимі на місяць раніше, ніж зараз.

Такі новації передбачені законодавчими змінами, внесеними до Податкового кодексу України. Електронна система адміністрування ПДВ почне діяти з 1 січня 2015 року та стане системним рішенням для ліквідації «податкових ям»  та махінацій з цим податком.

Запровадження нової системи унеможливить формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету.

З 1 січня наступного року для всіх платників ПДВ в автоматичному режимі відкриють електронні рахунки в банку, який буде створений та підконтрольний Національному банку України.

 

Перейти до вмісту