Ви тут:

Для перемоги нам потрібна єдність – Президент про вибори до Верховної Ради

Президент України Петро Порошенко вважає, що вибори до Верховної Ради мають відбутися «за будь-якої погоди», адже країні зараз конче потрібні єдність та новий Парламент, який буде працювати на перемогу та швидке втілення реформ.

За словами Президента, останні соціологічні дослідження доводять, що 82 відсотки громадян не просто підтримують, а вимагають дострокових парламентських виборів і вважають, що це є абсолютно необхідною умовою для модернізації країни, для перезавантаження влади. «Це – найбільш ефективний механізм проведення люстрації, коли її проводять не ті чи інші призначені представники, частина з яких є або рейдерами, або корупціонерами. Запускається механізм перезавантаження або люстрації, коли єдиний носій державної влади України – народ – визначає склад майбутнього парламенту», – наголосив Президент.

Петро Порошенко зазначив, що сьогодні «ключовою відмінністю є те, що влада більше не відгороджена від народу. Навпаки, влада відчула і демонструє свою залежність від народу, від того, чого бажає суспільство».

При цьому Глава держави підтримав ініціативу скорочення парламентської кампанії, і висловив впевненість у тому, що будуть обрані абсолютно нові лідери. «Для перемоги нам потрібна єдність. Ми не маємо допустити в ході парламентських виборів жорсткої внутріполітичної кризи. Я впевнений, що нам вдасться цього уникнути», – заявив він.

Петро Порошенко очікує, що за результатами виборів у Верховній Раді з’явиться «потужна, ефективна, нова, проєвропейська, антикорупційна, проукраїнська, відповідальна більшість, яка зможе проводити реформи». «Змістовна частина реформ не підлягає обговоренню, вона викладена в Угоді про асоціацію з ЄС, – наголосив Президент. – Об’єднана політична сила, яка іде на ці вибори, має взяти на прапор не популістські обіцянки, а вистраждані українським народом програми реформ, які дозволять отримати Україні перспективу членства в Євросоюзі». Тому Президент ще раз наголосив: «Війна не може бути вибаченням за відсутність реформ. Впевнений, що ми ці реформи можемо провести».

З іншого боку, Петро Порошенко відзначив, що не знає, як працювати з Парламентом, де половина депутатів не голосує за визнання так званих «ЛНР» та «ДНР» терористичними організаціями, «де цілі фракції є «п’ятою колонною», яка керується з-за кордону». Тому, відповідально ставлячись до питань національної безпеки, ми приймаємо це надзвичайно важливе для України рішення. Я його стовідсотково підтримую», – заявив Глава держави.

Відповідаючи на питання про модель виборчої системи, Петро Порошенко сказав: «Парламент – це завжди мистецтво компромісу».

Так само відносно Закону про вибори Президент висловив «тверде переконання», що він має визначати пропорційну виборчу систему за відкритими списками. «Який компроміс буде досягнутий у Верховній Раді – це поки що відкрите питання. Попереду тиждень, коли ми домовилися, що парламентська комісія за участі представника Президента в Парламенті опрацює виборчу систему», – повідомив Глава держави. При цьому Петро Порошенко відзначив, що дехто хоче використати недосконале виборче законодавство для того, щоб відкласти вибори. «Україна не має часу на розмови. Домовляться про пропорційну систему відкритими списками – нехай ідуть на пропорційну систему, взагалі не здатні домовитися – будуть обиратися так, як в законодавстві є зараз, але вибори відбудуться за будь-якої погоди», – наголосив Глава держави.

джерело: офіційне інтернет-представництво Президента України

 

Перейти до вмісту