Ви тут:

Голова Полтавської обласної ради зустрівся з Чорнобильським активом області

Сьогодні голова Полтавської обласної ради Петро Ворона провів зустріч з Чорнобильським активом області. На порядок денний винесли три питання: про пенсійне забезпечення, про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, про медико-санітарне забезпечення.

«Обласна рада зараз координує зусилля і департаментів і органів місцевого самоврядування з єдиною метою – щоб чорнобильці, які потребують допомоги змогли її отримати. На пропозицію головного управління соціального захисту ми писали відповідні листи, щоб чорнобильці мали змогу відпочивати і лікуватися у закладах курортного типу у яких надається набагато професійніше допомога. Зараз чорнобильці підняли питання повернення до попередніх своїх пенсій. Ми розуміємо, що це зараз не дуже на часі, але тоді держава порушила законодавство і обмежила їх можливості отримувати пенсії, які достатні для проживання. Сьогодні, я вважаю, що це повернення повинно пройти поетапно. Але, найголовніше, потрібно провести повну ревізію тих чорнобильців, які отримують дуже високі пенсії, особливо тих високопосадовців, які, наприклад, два дні заглядали у чорнобильську зону, а отримали колосальні виплати. Треба навести лад», – сказав Ворона.

«На сьогодні є проблема із оздоровленням чорнобильців, бо уже половина літа, а ми не знаємо чи будуть путівки чи ні. Їх звичайно обіцяють, але їх немає. Реально ми сьогодні бачимо, що за рахунок обласного бюджету чорнобильці уже поїхали на оздоровлення, а за рахунок державного ще ні. Ті кошти, які виділяються із обласного бюджету уже пішли на наші аптеки, а бюджетні не надходять. Петро Васильович запропонував нам усім тут зустрітися, щоб ми задали усі питання, які нас хвилюють та висловили свої побажання», – сказав голова обласного об’єднання «Союз Чорнобиль» Віктор Шкурпела.

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту