Ви тут:
Точка зору 

«В Україні існує єдина Помісна Православна церка», – Филип

Полтавська єпархія УПЦ підтримує  ідею створення єдиної Української Помісної Православної церкви. На думку   керуючого Полтавською єпархією Української православної церкви, митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, Помісна УПЦ фактично існує в Україні.

«Якщо це питання розглядати уважно і ретельно, то фактично Помісна церква в Україні існує. Вона знаходиться по місцю,  на теренах України – це Українська Православна церква», – сказав Филип.

За його словами Синод Української Православної церкви Київського Патріархату та Українська Автокефальна церква спонукають Православну церкву Московського Патріархату до об’єднання.

«Ми  звичайно за те, щоб у нас була одна єдина церква. У нас єдині цілі, ми молимося за нашу Україну, за наш народ, щоб Господь посилав нам мир і злагоду. Є деякі конфесії, які існують в юридичній площині, але вони є поза межами канонічної єдності. Це наша велика біда та біль. Якщо ми піднімемо питання про єднання з Київським патріархатом – це гарна ідея сама по собі. Якщо таке відбувається то виходить, що УПЦ виходить з канонічної площини й потрапляє в неканонічну, в якій зараз знаходиться Київський патріархат, тобто ми єднаємося з церквою, яку не визнає жодна Православна церква в світі», – сказав Филип.

Наразі створили комісію при Синоді УПЦ та комісію синоді УПЦ Київського патріархату, яку займатимуться цим питанням.

« Є певний канонічний шлях, він не простий і не швидкий, але він існує. Найкраще нам шукати не те що нас  роз’єднує, а те що нас об’єднує. І шлях буде коротшим тільки тоді, коли державні структури не будуть прискорювати чи гальмувати ці процеси. Віруючі люди між собою домовляться самі», – сказав Филип.

Перейти до вмісту