Ви тут:

Українські держустанови хочуть відмовитися від російського ПЗ

3 липня Верховна Рада прийняла постанову 4190а, в якій Кабміну пропонують прийняти рішення про відмову від російського програмного забезпечення в органах влади. Депутати мотивують це тим, що російське ПЗ може нести кібернетичні загрози для держави. Кабмін повинен відзвітувати про виконання завдання до 1 грудня цього року. Автори документа – нардеп від партії «Удар» Олександр Мочков та депутат-регіонал Валерій Омельченко. Повідомляє AIN.UA

Крім норми про відмову від російського ПО, постанова містить ряд інших важливих і цікавих моментів, пов’язаних з розвитком технологій в країні. Зокрема, депутати доручили уряду створити єдиний орган виконавчої влади з питань розвитку інформаційного суспільства та ІТ, удосконалити систему захисту персональних даних і забезпечити активне застосування в Україні глобальних технологічних трендів (Cloud, Mobility, Big Data, Internet of Things).

Зараз в українському уряді йде активна робота зі створення концепту національної операційної системи і антивіруса. На сьогодні чиновники розглядають три шляхи щодо створення національної ОС: розробити систему з нуля, взяти систему з відкритим кодом або поставити надійний захист від витоку інформації на існуючі ОС.

джерело: ain.ua

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту