Ви тут:

Результати опитування щодо ділових очікувань підприємств Полтавщини у ІІ кварталі 2014 року

У травні 2014 року Національним банком України проведено чергове щоквартальне опитування керівників підприємств України про оцінку їх поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних та курсових очікувань, змін економічної ситуації.

В цілому по Україні було опитано 1 115 підприємств з 24 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя), що представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників, в тому числі 59 підприємств Полтавської області.

Опитування підприємств у ІІ кварталі 2014 року збіглося з періодом невизначеності політичних та економічних перспектив країни, нестабільною ситуацією на сході держави та ускладненням взаємовідносин із Російською Федерацією, що спричинило погіршення очікувань респондентів як щодо макроекономічної ситуації, так і щодо перспектив розвитку своїх підприємств.

Водночас наявні і позитивні очікування. Зросла впевненість респондентів у стабільності курсу гривні до долара США та євро у наступні 12 місяців. Стабільність валютного курсу очікують 39,0% опитаних керівників підприємств Полтавщини (порівняно з 11,3%  у минулому кварталі). Зазначимо, що регіональні очікування щодо незмінності курсу є дещо вищими, ніж відповіді в цілому по Україні.

У ІІ кварталі респонденти Полтавського регіону очікують покращення фінансово-економічного стану своїх підприємств як у наступні 3 місяці, так і в наступні 12 місяців. Крім цього, очікується і зростання загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва у наступні 12 місяців. Разом з цим прогнозується збільшення інвестиційних видатків в машини, обладнання, інструмент та інвентар.

За очікуваннями респондентів, потреба у позикових коштах для фінансування діяльності своїх підприємств у наступні три місяці залишиться незмінною. Планують брати банківські кредити 28,8% респондентів. Більшість тих, хто має намір отримати кредит, планує його брати у гривні – 94,1%.

Надані результати є відображенням лише думки респондентів – керівників підприємств Полтавщини і не є прогнозами та оцінками Національного банку України.

Управління Національного банку України в Полтавській області висловлює подяку керівникам підприємств регіону, які брали участь в опитуваннях, та сподівається на подальшу співпрацю та розширення кола зацікавлених підприємств. Наступне щоквартальне опитування керівників підприємств буде проведено у серпні 2014 року.

Звіт «Ділові очікування підприємств України» розміщено на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.

 

 

Система Orphus Поделиться на fb