Ви тут:

Невиліковно хворим полтавцям пропонують «Хоспіс на дому»

ПОБО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» розробляє концепцію доступності паліативної допомоги для жителів Полтави «Хоспіс на дому», в разі чого, пацієнт зможе отримувати необхідні послуги у себе вдома.

«Хоспіс надає допомогу невиліковно хворим пацієнтам, які перебувають у завершальній стадії свого життя, а також хворим з прогресивним, загрозливим життя захворюванням. Мета хоспісу полягає в підтримці гідного рівня життя, дозволяючи пацієнтові жити так, як живуть здорові люди, наскільки це можливо, в обстановці домашнього комфорту. При цьому основною метою є контроль симптомів, а не лікування хвороби», – повідомили “Новинам Полтавщини” в ПОБО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги».

Зокрема, у хоспісі складають план індивідуального догляду для кожного пацієнта та його сім’ї. Він розробляється та контролюється колективом фахівців різного профілю. Сюди входять: лікар, медична сестра, помічники по будинку, соціальні працівники, юристи, а також добровольці. Вони надають соціальну, емоційну, духовну і психологічну підтримку, а також медичну допомогу. Допомога надається на дому, за винятком особливих обставин, коли може знадобитися стаціонарне лікування.

До речі, в Україні 85% – хворих помирають вдома, наодинці, страждаючи від болю, депресії, відсутності належного догляду, інших симптомів хвороби. Невиліковна хвороба викликає різноманітні соціальні проблеми у хворого та членів його родини, пов’язані з потребами догляду. За дослідженнями ВООЗ, близько 60% хворих в термінальній стадії потребують паліативної допомоги.

В січні 2014 року в м. Полтава померло 347 людей. Із них 60% – 208 осіб потребували стороннього догляду, а ще мінімум 516 родичів цих померлих безпорадно жили в стані крайнього стресу весь той час, коли їх рідні помирали.

Проблема забезпечення кваліфікованим доглядом безнадійно хворих та людей похилого віку в Полтавській області і в Полтаві досі не вирішена. Причина – брак коштів.

 

Перейти до вмісту