Ви тут:

Нато допоможе вижити полтавським військовим

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

10 липня в Полтаві вручали свідоцтва про закінчення курсів з перепідготовки військовослужбовців офіцерам Полтавського гарнізону, котрі побажали набути спеціальність, що допоможе їм влаштуватися в цивільному житті. Родзинка цієї події в тому, що допомагатимуть нашим воякам знайти своє місце в новому житті представники НАТО. Уже понад десять років керівники Альянсу здійснюють програму з перепідготовки українських військових, яких звільнили з армії за скороченням штатів. Офіцерам у віці 30-40 років, котрі опинилися поза бортом військової доктрини, і геть не пристосовані до цивільного життя, вирішили допомогти їхні колеги з НАТО, де розробили програму з адаптації українських військовослужбовців.

Координатор програми «Програма НАТО – Україна з перепідготовки військовослужбовців»Крістофер Штаудт, вручаючи свідоцтва про закінчення курсів з програми «менеджмент», зазначив, що країни НАТО зацікавлені в тому, аби українські офіцери, яких звільнили з армії за скороченням, знайшли своє місце в новому для них житті й використали свій потенціал задля користі українського суспільства. Полтавських вояків навчали засадам менеджменту досвідчені викладачі Полтавського університету економіки й торгівлі. Саме з цим полтавським навчальним закладом уклали угоду про навчання офіцерів гарнізону координатори програми НАТО. Протягом двох місяців занять офіцери запасу під керівництвом досвідчених викладачів університету опановували навчальні дисципліни та моделювали ситуації, котрі допоможуть їм у реальному житті знайти своє місце «під сонцем». За спостереженнями К. Штаудта, 78% випускників курсів знаходять пристойну роботу за новою спеціальністю вже протягом трьох місяців.

Полтавський гарнізон один з небагатьох, де адаптують військових до цивільного життя коштом НАТО. На жаль, українське військове відомство практично не фінансує проект з перепідготовки військовослужбовців, хоче програма «на папері» існує. Хоча, з досвіду адаптації військових, у тому числі, учасників АТО на Сході України, подібна програма дуже необхідна українським воякам, котрі повертаються до мирного життя і «пишуть» свою біографію з чистого аркуша. Наступні курси у Полтаві розпочнуть після набору бажаючих опанувати «мирну» спеціальність.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Валентин Солодовник . Фото автора.

Система Orphus Поделиться на fb