Ви тут:

МЗС України зробило заяву щодо обстрілів території

Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву щодо обстрілів території України та підрозділів ЗСУ системами “Град”, розташованими на території РФ.

Текст заяви, розміщеної на “Урядовому порталі”, подаємо нижче.

Міністерство закордонних справ України з глибокою тривогою та обуренням неодноразово заявляло про безпосередню участь Російської Федерації в ескалації ситуації на сході України.

Свідченням того, що ця участь давно перейшла межі суто військово-технічної, фінансової та інформаційної підтримки бойовиків, які чинять терор у нашій державі, стала ціла низка фактів обстрілу сил АТО з території Російської Федерації підрозділами її збройних сил.

Черговим неспростовним підтвердженням безпосередньої причетності Росії до вбивств українських військовослужбовців та цивільного населення стали відеодокази обстрілу за допомогою реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град» території України, що здійснювався з вогневої точки поблизу міста Гуково Ростовської області Російської Федерації.

Цей факт не можна розцінити інакше, як здійснення акту агресії, що є грубим порушенням загальновизнаних принципів міжнародного права та міжнародним злочином, вимагає невідкладного рішучого засудження з боку всього міжнародного співтовариства та скоординованих дій для стримування агресивних планів Росії.

Закликаємо світову спільноту дати оцінку діям Російської Федерації, які не тільки є загрозою територіальній цілісності України та її громадянам, а й міжнародному миру та безпеці.

Перейти до вмісту