Ви тут:

Євросуд взявся за справу льотчиці Савченко

Європейський суд з прав людини ухвалив у вівторок узяти до розгляду як пріоритетну заяву у справі української льотчиці Надії Савченко проти Росії, повідомила представник її інтересів, юрист Валентина Теличенко, повідомляє Укрінформ.

Вона оприлюднила у фейсбуці копію листа з секретаріату Страсбурзького суду, який став відповіддю на подану в понеділок заяву.

Як мовиться в листі, суд звернувся до уряду-відповідача з проханням протягом тижня, до 22 липня, подати інформацію про факти цієї справи і відповіді на запитання Страсбурзького суду.

За словами Теличенко, запитання стосуються того, як потрапила Надія Савченко до російського слідчого ізолятора, на яких підставах та чому досі не було надано можливості зустрітися з консулом України. Також суд зобов’язав уряд Росії поінформувати про умови утримання української льотчиці.

«Дуже сподіваюся, що така швидка реакція ЄСПЛ стане запорукою того, що Надія скоро буде в Україні. Ілюзій щодо Путіна немає, боротися за повернення Надії Савченко треба, використовуючи всі політико-правові засоби. ЄСПЛ, як правовий інструмент захисту прав людини, серед них», – написала Валентина Теличенко.

Перейти до вмісту