Ви тут:

Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА зібрався на колегію

Перед початком розширеного засідання колегії 18 липня поточного року перший заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло у супроводі директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака, головного лікаря обласного клінічного онкологічного диспансеру Ореста Вовка ознайомився з роботою та умовами перебування пацієнтів у закладі, діяльністю лабораторії радіонуклідної діагностики.

Було продемонстровано в дії апарат «Террагам» та комп’ютерний томограф. Олег Євгенович відмітив злагоджену роботу колективу диспансеру та значні діагностичні і лікувальні можливості медичного обладнання.

На засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я очільник медичної галузі Віктор Лисак проаналізував підсумки діяльності галузі за перше півріччя поточного року та окреслив пріоритетні завдання щодо покращення медичного забезпечення населення області до кінця 2014 року. Віктор Петрович, зокрема, відзначив, що всі зміни, які відбуваються в галузі охорони здоров’я, спрямовані, перш за все, на поліпшення стану здоров’я людей. Вони продовжуються. Система охорони здоров’я області, що продовжує вдосконалюватися, передбачає зміну системи управління галуззю, розбудову системи громадського здоров’я, забезпечення належного рівня та ефективності фінансування системи охорони здоров’я, удосконалення системи кадрового забезпечення, підвищення структурної ефективності медичної допомоги, запровадження системи управління якістю медичної допомоги, інформатизацію галузі, забезпечення ефективної фармацевтичної політики, належний науковий супровід та випереджувальне інформаційно-комунікаційне забезпечення.

Особливу увагу директор Департаменту зосередив на необхідності ефективного і раціонального використання наявних ресурсів. Керівникам лікувально-профілактичних закладів області було дано доручення вжити невідкладних заходів щодо переведення на економний режим теплопостачання підвідомчих закладів шляхом відключення технічних і господарських будівель при плюсовій температурі повітря від систем теплопостачання, зменшення у зимовий період частини опалювальних площ за рахунок будівель, які немає можливості належним чином утеплити (складські приміщення, гаражі тощо). Було рекомендовано провести утеплення будівель (заміну заповнень віконних та дверних прорізів на металопластикові, утеплення зовнішніх стін та горищ, ізоляційні роботи тепломереж), підвальних приміщень, вентиляційних ходів та виконати належну герметизацію вводів інженерних мереж. З цією метою необхідно призначити відповідальних осіб за реалізацію енергозберігаючих заходів і розробити графіки подачі гарячої води, виконувати ручне погодинне регулювання теплової потужності газових котлів та подачі теплової енергії від власних котельних в опалювальний сезон або заміщення опалення іншими можливими джерелами енергії.

На засіданні колегії було детально проаналізовано динаміку показників, що характеризують стан здоров’я населення області. Запропоновані шляхи їх поліпшення внесено до проекту рішення розширеної колегії.

В обговоренні піднятих питань взяли участь начальник Головного управління Державної санепідслужби в Полтавській області Сергій Макєєв, ректор ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», професор В’ячеслав Ждан та керівники лікувально-профілактичних закладів області.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, підсумовуючи засідання, подякував медичним працівникам області за самовіддану працю. Він звернув увагу на необхідність створювати в колективах атмосферу, сприятливу для виконання професійних обов’язків та одужання пацієнтів в сучасних умовах сьогодення. Олег Євгенович рекомендував звернути увагу на необхідність попередження тих недоліків, які приводилися на колегії, та встановлені в деяких закладах перевіряючими органами.

Прес-центр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

Система Orphus Поделиться на fb