Ви тут:

Чим особливо корисні лісові ягоди і плоди?

Що таке смак літа? Для багатьох це смак лісових ягід, дбайливо зібраних на галявині або лісовий хащі. Лісові ягоди і плоди — справжнє джерело вітамінів та інших корисних речовин: у деяких ягодах вміст вітамінів і антиоксидантів навіть дорівнює або трохи перевищує добову норму потреби нашого організму. Про це пише Велика Епоха.

Лісові ягоди і плоди — дари природи для вашого здоров’я.

Не тільки народна медицина використовує лісові ягоди для приготування різних лікарських препаратів: офіційна медицина також використовує екстракти і витяжки з ягід.

Суниця — одна з найсмачніших лісових ягід. Суниця містить надзвичайно велику кількість корисних речовин: вітаміни С і В1, В6, мікроелементи, фолієву кислоту, каротин, саліцилову, нікотинову, лимонну, хінну та інші кислоти, флавоноїди, легкозасвоювані цукри — глюкозу і фруктозу — в суницях їх більше, ніж у будь-яких інших ягодах.

Корисні як свіжі ягоди суниці, так і сушені: в ході сушіння корисні властивості ягід не пропадають. При захворюваннях шлунка, гіпертонії, атеросклерозі, каменях у нирках і печінці, подагрі корисні свіжі ягоди суниці. Для лікування ран і порізів застосовують сік суниці.

Відвари і настої із сушених ягід суниці мають потогінну, сечогінну і протимікробну дію, регулюють травлення та мінеральний обмін.

Такі ягоди як брусниця, чорниця і лохина ефективні в профілактиці хвороби Альцгеймера завдяки вмісту речовин, які сповільнюють вікову дегенерацію тканин центральної нервової системи.

Американські геронтологи з Флоридського університету та університету Тафтса вважають, що захисна дія цих лісових ягід пояснюється не тільки вмістом сильних антиоксидантів. Чорниця, брусниця і лохина містять певні речовини, які впливають на проходження хімічних сигналів між нейронами.

Такі ягоди як брусниця, чорниця і лохина ефективні в профілактиці хвороби Альцгеймера. Такі ягоди як брусниця, чорниця і лохина ефективні в профілактиці хвороби Альцгеймера. Крім цього, чорниця попереджає розвиток ракових пухлин, знижує рівень цукру в крові, покращує імунітет. Як антиоксидант, чорниця запобігає ранньому старінню шкіри і всього організму. Також, як багато хто знає, ягоди чорниці особливо корисні тим, хто має проблеми із зором, сітківкою ока і м’язами очного яблука. Крім цього, чорниця — відмінний натуральний антибіотик.

Брусниця — ще одна корисна лісова ягода, потужний імуномодулятор, що містить цілий комплекс вітамінів і мінеральних речовин. Препарати на основі брусниці застосовують як дезінфікувальний, сечогінний засіб при лікуванні циститу, сечокам’яної хвороби. Брусниця має протизапальну дію у лікуванні застуди: пригнічує розвиток мікробів і виводить токсини з організму.

Ягоди ожини особливо корисні тим, хто має проблеми шлунково-кишковому тракту. При шкірних захворюваннях рекомендують компреси з ягід і листя ожини. Ягоди цієї рослини можна вживати в досить великій кількості.
Малина — родичка ожини — не менш корисна для здоров’я. Містить лимонну, яблучну, винну саліцилову і інші органічні кислоти, вітамін С, А, В1, В12, РР, залізо, мідь, солі калію, йод. За рахунок вмісту кумаринів, ягоди малини нормалізують згортання крові і знижують рівень протромбіну.

Взимку заморожені ягоди малини можна додавати в негарячий чай: вони допомагають у лікуванні застуди, грипу.
Свіжі плоди терну як в’яжуче рекомендуються при різних розладах шлунка і кишечнику, а суниця — одна з найсмачніших лісових ягід. 
Малина містить велику кількість клітковини, тому особливо рекомендується тим, хто має проблеми з травленням. Йод і солі калію, що містяться в малині, — відмінний профілактичний засіб при атеросклерозі і порушеннях серцевого ритму. Ягоди малини поліпшують апетит, мають кровоспинну і антитоксичну дію, особливо корисні при гіпертонії, хворобах нирок, атеросклерозі; покращують стан шкіри і борються з депресією і стресами.

Плоди лісового терну багаті на пектин і пектиноподібні речовини, містять вітамін С і яблучну кислоту, мінеральні солі, цукру, глікозид пруназин, ароматичні і дубильні речовини. Свіжі плоди терну як в’яжуче рекомендуються при різних розладах шлунка і кишечнику.

Плоди чорноплідної горобини багаті цукрами і органічними кислотами, також містять дубильні речовини, пектин, каротин, вітаміни С, В1, В2, Е, РР; глікозиди, калій, магній, кальцій, залізо, макроелементи: цинк, марганець, мідь, алюміній, селен, хром, кобальт та ін. Терпкий, кислувато-солодкий смак ягід чорноплідної горобини збуджує апетит, підвищує кислотність і переварювальну здатність шлункового соку, покращує функцію щитовидної залози. Особливо корисні при гастритах із зниженою кислотністю, при підвищенні проникності судин, гіпо- і авітамінозі, атеросклерозі, гіпертонії.

Перейти до вмісту