Ви тут:

У Полтавській ОДА розглядали питання безпеки Сорочинського ярмарку

Сьогодні в Полтавській ОДА зібралися на нараду з питань підготовки та проведення Сорочинського ярмарку 2014 року представники влади, правоохоронних органів, громада. 

Громадськість Полтавщини висловлює занепокоєння щодо проведення традиційного Сорочинського ярмарку. Особливо це стосується безпеки людей. Занепокоєна його проведенням й громада Миргороду.

За словами голови Миргородської РДА Юрія Коваленка  Миргород – курортне місто і там перебуває багато людей. Ситуація, яка наразі склалася в країні досить неспокійна й вона викликає занепокоєння в громади Миргорода щодо проведення ярмарку.

«Зараз у Миргороді перебуває багато відпочиваючих. Ситуація неспокійна. Люди, які приїхали зі східніх регіонів мають різні настрої. Як проросійські так і і інші настрої, налаштовані проти нашого народу», – сказав Коваленко

Представники ж Громадської спілки Ліга громадських організацій взагалі проти проведення цього заходу.

«Зараз на сході країни йдуть військові дії. Там гинуть люди, а ми будемо веселитися», – сказала громадська активістка Віра Маслак.

Як зазначив, заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА Роман Чабановський , наразі тривають підготовчі роботи щодо проведення ярмарку, остаточне рішення прийматимуть за місяць, остаточне рішення про те, чи проводити Сорочинський ярмарок в непростих умовах сьогодення прийматиме Уряд. 

 «Відмінити підготовку до проведення ярмарку можна в будь-який час , але організувати ярмарок за тиждень неможливо. Зараз триває підготовка. Проводити ж його чи ні вирішуватимемо за місяць», – сказав Чабановський.

Заступник голови ОДА Роман Товстий додав, що проведення Сорочинського ярмарку виконується  відповідно до постанови Кабінету Міністрів.

Правоохоронці ж в змозі забезпечити охорону порядку під час заходу, але в нинішній ситуації рекомендують утриматися від його проведення. Вони не виключають питання терористичної загрози . Також потрібно посилити засоби охорони та ввести права, які обмежують права громадян.

«Ми спроможні забезпечити охорону порядку, але в даній ситуації вважаємо проведення цього заходу недоцільним. Треба вводити жорсткі заходи безпеки. Потрібно створювати КПП, проводити обшуки громадян, створити вибухотехнічні групи, які будуть відпрацьовувати питання безпеки, щодо недопущення терактів,розширювати систему відео нагляду, а для цього в органах УМВС немає коштів», – сказав заступник начальника УМВС України в Полтавській області Сергій Альошкін.

Він наголосив, що зараз багато правоохоронців задіяні в АТО, тому , якщо вирішать проводити ярмарок то проситимуть в МВС, щоб надали допомогу інші ограни та структури.

Самі ж організатори Ярмарку наполягають на його проведенні.

«Чомусь про загрозу терактів не йдеться, коли відбувається футбольні матчі чи концерти зірок. Ми вважаємо, що захід треба проводити і показати всьому світу і всій Україні, що Полтавщина є острівцем спокою, стабільності та мирного життя», – сказала директор ТОВ Сорочинський ярмарок Юлія Єрмакова.

Остаточне рішення щодо проведення Сорочинського ярмарку на Полтавщині приймуть через два тижні. 

Система Orphus Поделиться на fb