Ви тут:

Бібліотека у Полтаві перетворилася на осередок української культури та мистецтва

Днями бібліотека-філіал №7 для дорослих м. Полтави організувала вечір «Шана полтавців Кобзарю», під час якого відбулася презентація вишитого бісером оберегу «Українські дороги Тараса Шевченка» та виступив колектив «Оберіг» під керівництвом заслуженого діяча культури О.І. Чухрая.

Вишивка являє собою полотно розміром 2 м на 1,5 м. У центрі роботи розміщена карта України. Лівий куток вишивки прикрасив портрет Т.Г. Шевченка, правий – тризуб в обрамленні золотого колосся та червоної калини.

Епіграфом вишивки стали наступні слова Великого Кобзаря:

«Свою Україну любіть.

Любіть її… Во время люте,

В останню, тяжку минуту

За неї Господа моліть».

Обидві сторони вишивки обрамлені орнаментом із дубових гілочок та китицями калини. На карті нанесені найбільш значні населені пункти України, в яких перебував коли-небудь Т.Г. Шевченко. І все це виконано бісером

Робота над вишивкою ще буде продовжуватися. До створення цього оберегу були залучені студенти, а також всі бажаючі. В день початку кропіткої творчої роботи було заведено почесний зошит, де зазначені імена всіх, хто бодай одну намистину власноруч пришив на карті.

В день перепоховання Т.Г. Шевченка оберіг побував у Каневі, його вишивали працівники та відвідувачі музею Тараса Шевченка, учасники пішої ходи із Полтави, навіть біженці із Криму.

DSC_8101 (ГОЛОВНЕ ФОТО)

 

DSC_8076

 

DSC_8094

 

DSC_8118

 

DSC_8114

 

DSC_8086

 

DSC_8090

 

DSC_8091

 

Вікторія Родічева

Система Orphus Поделиться на fb