Ви тут:

Полтавцям розповіли про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та сплата земельного податку громадянами розповів під час онлайн–конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» перший заступник начальника Державної податкової інспекції у м. Полтаві Дмитро Мельник.

Незавершений житловий будинок зареєстровано в БТІ. Чи потрібно платити за нього податок як за нерухомість? Свідоцтва на право власності ще немає.

 Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно є об’єкт житлової нерухомості. Перелік таких об’єктів визначено п. 14.1.129 Податкового кодексу: це будівлі, зараховані, відповідно до законодавства, до житлового фонду, дачні й садові будинки.

Існує також порядок приймання в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, який передбачає, що датою прийняття в експлуатацію  є дата видачі зареєстрованого інспекцією сертифіката відповідності, що є підставою для укладання договорів про постачання на прийняті в експлуатацію закінчені будівництвом об’єкти води, газу, тепла, електроенергії тощо, включення даних про такий об’єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на цей об’єкт.

Із ваших слів, у БТІ зареєстровано право на об’єкт незавершеного будівництва. Справді, для реєстрації цього права БТІ проводила державну реєстрацію прав власності на об’єкти незавершеного будівництва при наданні переліку відповідних документів.

У цьому разі об’єкт нерухомості — це об’єкт незавершеного будівництва, оскільки він зводиться і ще не введений в експлуатацію, тому не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно.

 Коли наступає граничний термін сплати земельного податку?

 Граничний термін сплати земельного податку для фізичних осіб громадян припадає на 29 серпня 2014 року.

 А які категорії громадян звільняються від сплати за земельні ділянки?

До категорії громадян, які звільняються від сплати за земельні ділянки належать:

  • інваліди І та ІІ груп;
  • пенсіонери (за віком);
  • особи, які користуються пільгами згідно з Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа має подати до податкової інспекції за місцезнаходженням земельної ділянки заяву про надання пільги та документи, що засвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення);

  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.

 Дайте відповідь, будь ласка, на таке питання. Чи потрібно мені буде сплачувати податок на нерухоме майно, якщо у мене у власності є квартира загальна площа96 кв. метрів. У 2014 році я успадкував будинок загальною площею 160 кв.метрів?

 Якщо у власності є і квартира і будинок площа яких визначена як пільгова, тобто у розмірі до 370 кв.метрів, то у такому випадку податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не сплачується..

 Чи передбачена відповідальність за несвоєчасну сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних та юридичних осіб?

 Звичайно, відповідальність передбачена. Вона однакова як для фізичних так і для юридичних осіб і встановлена пунктом 126.1 Податкового кодексу, згідно якого за несвоєчасну сплату податку загрожує штраф у розмірі 10 % від суми податкового боргу – при затримці до 30 календарних днів та штрафу у розмірі 20 % – при затримці більше 30 календарних днів.

 

Які особливості сплати податку у разі, якщо нерухомість перебуває у спільній власності?

 

Якщо об’єкт житлової нерухомості  перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна  з цих осіб за належну їй частку.  Якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній  власності кількох осіб, але не поділеній в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом. А якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у  спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 

  Якщо власником земельної ділянки я став у травні, за який період мені потрібно сплачувати податок за землю?

 

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом року, новим власником податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Я користуюся пільгою по платі за землю, і маю ділянку 10 соток, при цьому 3 сотки здаю в оренду. За яку площу необхідно сплачувати податок?

 

Якщо платники податку, які користуються пільгами по платі за землю, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

 

Оскільки з 1 квітня 2014 року змінилася база оподаткування податку на нерухоме майно,  у який термін підприємство повинне подати уточнюючий розрахунок по цьому податку?

 Юридичні особи до 20 лютого поточного року подали розрахунок по податку на нерухомість за 2014 рік та згідно цього розрахунку поквартально сплачують до бюджету суми  податку.

Зважаючи на зміни, внесені Законом №1166-VII, юридичним особам необхідно подати уточнюючий розрахунок, перерахувавши суми податку, беручи за базу оподаткування загальну площу об’єкта нерухомості, а не житлову. Починаючи з ІІ кварталу 2014 року  юридичні особи повинні сплачувати податок на нерухоме майно згідно поданого уточнюючого розрахунку. Зробити це необхідно до закінчення граничного терміну сплати авансових внесків з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за ІІ квартал 2014 року, тобто до 30 липня 2014 року.

Перейти до вмісту