MENU

Блоги

Обласне комунальне інформаційне агенство Новини Полтавщини

Про ідею та особливості цьогорічного фестивалю «Мазепа-фест»

25 вересня о 15-00 на Співочому полі Марусі Чурай відбудеться 10-й (ювілейний) всеукраїнський фестиваль мистецтв «Мазепа – фест». На це масштабне мистецьке дійство завітають  міністр культури Євген Нищук, директор Державної агенції промоції української культури Сергій Архипчук, кобзар,виконавець творів доби мазепинського бароко Тарас Компаніченко та ін. 

Новий директор фестивалю

  •     Два місяці тому на засіданні Дирекції   виконавчим директором фесту обрано Данила Данилейка, який  вже має великий досвід організації  фестивального руху – влаштовував етно-фестиваль «Жнива», був співорганізатором «Країни мрій» та ін. Данило Данилейко-один із фундаторів ГО «Творча Майстерня Етно Толока».  Ця шанована столична культурологічна громадська організація долучилася  до проведення дійства. Данило народився у Полтаві, у відомій  патріотичній багатодітній   родині. Сестри   Соломія  і Маруся, брати Світослав, Кий, Северин.  Вся родина працює на відродження й розвій української культури.  Тато Володимир Данилейко-це відомий письменник-шестидесятник, один із кращих вітчизняних етнографів, журналіст, публіцист.Активний українофіл і дуже цікава людина. Навчався в Харківському інституті на факультеті журналістики. Був знайомий із поетами-шістдесятниками: Іваном Світличним, Василем Стусом, Василем Симоненком. Мама Данила-пані Ніна  http://gazeta.ua/articles/people-newspaper/_nina-danilejko-narodila-shestero-ditej/247980 –глибоко віруюча людина, стояла біля витоків перших громад УАПЦ у Полтаві.Наприкінці 1990-х  знялася в документальному фільмі Сергія Марченка “Відгомін забутого неба”  про стародавню європейську цивілізацію на території сучасного Запоріжжя. А ще  Данилейки створили  свій сімейний ансамбль “Світовид”. Пісня «Вставай, соборна Україно!» https://www.youtube.com/watch?v=iOk6-9nAae8   на слова і музику  Володимира Данилейка написана на початку дев’яностих  стала одним із хітів Майдану і Революції Гідності. Закличні слова, емоційність і патріотичний запал пісні надихали сотні тисяч борців із режимом Януковича.    Судіть самі https://www.youtube.com/watch?v=i5pI7dPtrOA \

 

Платний вхід, підтримка влади, участь міністра культури
Вхід  буде платним. Квиток, за попередньою купівлею в Інтернеті , коштуватиме 50 гривень, в день концерту — 70. Проте вхід на Співоче поле Марусі Чурай буде безкоштовним для дітей  до 14 років й ветеранів російсько-української війни (АТО) – за умови пред’явлення посвідчення. Студентам та пенсіонерам надаватимуть 10% знижки. Розпочнеться дійство  виступами  полтавських рок-гуртів, які будуть представлені максимально. Орієнтовно це 15 команд : як вже знані і авторитетні – «Траснсформер», «Дель Тора», «Онейроїд»,  так і маловідомі, але перспективні. Серед хедлайнерів – гурти «Гуляй город», «Полікарп-Полісся і Карпати», «Supremus», тривають перемовини  із іншими  зірками рок-сцени. До речі, як то кажуть,  «не тільки роком єдиним». Кобзар Тарас Компаніченко –постійний учасник фесту, найкращий в Україні виконавець музичних творів доби мазепинського бароко. І справді, який же «Мазепа-фест» без нього!!!Технічний партнер – “PR MUSIC”. Режисер і ведучий  незмінний – Директор Державної агенції промоції української культури  Сергій Архипчук.  Фінансову і організаційну підтримку  фестивалю  нададуть  Міністерство культури (до речі, міністр культури Нищук завітає на фест), Міністерство молоді і спорту (підпорядковане віце-прем’єру В’ячеславу Кириленку), управління культури та управління у справах сім´ї , молоді й спорту Полтавської облдержадміністрації ( начальник Олександр Буцький,член Ради майдану,активний учасник революції Гідності).

Чималу  волонтерську підтримку надає знаний полтавський рок-гурт «Трансформер», очолюваний  Валерієм Мельником .

Медійна увага

До масштабної мистецької події прикована увага багатьох медіа. Серед інформаційних спонсорів – ТРК «Лтава», телестудія «Місто», телеканали ІРТ й «Місто+», радіо «Ваша хвиля»,  Громадське радіо, газети «Вечірня Полтава»  і «Зоря Полтавщини» , низка полтавських інформагенцій та інтернет-видань. Обов’язковою  буде  акредитація  ЗМІ  на  фестиваль:  вона відбуватиметься за номером 044-332 39 47  та мейлом [email protected] Телеканал «Лтава» створить повну відео версію фестивалю. Ознайомитися із афішою  та промовідеороликом   фестивалю можна тут http://mazepa-fest.org.ua/

Ідея фестивалю незмінна-підтримка української національної культури

     Десять років тому очільник «Просвіти» на Полтавщині Микола Кульчинський    став ініціатором і організатором цього мистецького дійства, яке має на меті репрезентувати широкому  загалу  не лише якісну україномовну рок-музику, але й набагато ширший контекст  української  культури  у всій її багатогранності  і неповторності. Нагадаю, що в рамках «Мазепа – фесту»  у Полтаві влаштовувалися  дні українського кіно,  театру, анімації, симфонічної  музики, кобзарського мистецтваІдея фестивалю незмінна-любов до України, її культури, мови.

Завдяки Кульчинському, товариству «Просвіта»  “Мазепа-Фест” став тим культурним явищем, яке успішно популяризувало постать видатного гетьмана Івана Мазепу, його подвиг повстання проти московського поневолення, його освітню і культурну діяльність, утверджувало національну пам’ять про українських козаків, що загинули у Полтавській битві  під проводом гетьмана Івана Мазепи за незалежність України.

“Мазепа-Фест” протягом свого існування чимало доклався до руйнування міфу про “неформат” сучасної української музики, адже, давши доступ до великої сцени, відкрив і  «розкрутив» десятки нових імен вітчизняної  рок-музики, які згодом стали популярними (приміром, це знаний нині «Бумбокс»).

 

Більше інформації про «Мазепа-фест» можна знайти за цими посиланнями

 

http://mazepa-fest.org.ua/?page_id=349

 

 

 http://mazepa-fest.org.ua/

 

 https://www.facebook.com/mazepafest/