MENU

Блоги

Обласне комунальне інформаційне агенство Новини Полтавщини

МЕР – ЗАБІЯКА

Мер – забіяка

 

Надзвичайна подія трапилася у Карлівці Полтавської області у сесійній залі Карлівської районної ради перед проведенням третьої сесії Карлівської міської ради сьомого скликання.

У залі вже зібралась переважна більшість депутатів Карлівської міської ради, представники громадськості, комунальних служб, засобів масової інформації, апарату міської ради. Міський голова Наконечний О.С. зручно вмостився за столом президії. До нього підійшла секретар міської ради Милькова Л.О. та повідомила про те, що в залі серед представників засобів масової інформації знаходиться кореспондент ТОВ «Медіа-центру «Терра». Тут буде доречно зауважити, що кореспонденти «Терри» були присутні і висвітлювали роботу першого і другого засідань першої сесії та другої сесії міської ради і зауважень до їх присутності ні в міського голови, ні в депутатів не було.

Аж раптом, ніби злий дух вселився у міського голову Наконечного О.С., він, як ужалений  підскочив і вискочив із-за столу президії, збіг у зал і зі словами: «У вас немає ліцензії на телетрансляцію! Ви не будете тут знімати!» Як коршун він напав на журналіста – тендітну беззахисну жінку.

Яка огидна картина: здоровенний бугай, наділений громадою владними повноваженнями підступно яко тать з великої дороги, нападає зі спини на вдвічі меншу від нього розгублену жінку-матір, намагається вирвати у неї з рук камеру, з «м’ясом» вириває кріплення штативу та пошкоджує саму відеокамеру. А далі, як ніби то нічого і не сталося , засунувши руки в кармани та плямкаючи жуйкою, міський голова Наконечний О.С, звертаючись до щойно зневаженої своєю хуліганською витівкою журналістки Тетяни Компанієць, просить пред’явити ліцензію і акредитацію, інакше вимагає покинути приміщення та ще й , о верх цинізму, викликає правоохоронців.

Хотілося б нагадати меру-хулігану, що згідно статті 26 ЗУ «Про інформацію» відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень. До того ж у Карлівській міській раді відсутній затверджений порядок акредитації журналістів не говорячи про його оприлюднення.

А ще згідно чинного законодавства та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в Медіа-центру «Терра», журналістом якого є Компанієць Тетяна, основним видом діяльності є діяльність у сфері телевізійного мовлення, а додатковим – розповсюдження кіно та відеофільмів, телевізійних програм.

Але найбільше обурює той факт, що серед присутніх у сесійній залі більше десятка депутатів-чоловіків на знайшлося жодного, який би припинив розправу над жінкою-журналістом охамівшого міського голови Наконечного О.С. чи, навіть, просто зробив йому зауваження, всі робили вигляд, навіть колега-оператор із ТРО «Контакт» мовчки знімав інцидент, що їх це не стосується. Правда секретар міської ради Милькова Л.О. вигукувала: «Олександр Сергійович! ,- коли побачила, що її «Патрон» перейшов всі рамки дозволеного і перетворився на звичайного дрібного хулігана. Та ще в кінці сесії депутат міської ради Стовбун О.Л. зробив запит міському голові Наконечному О.С., щоб він пояснив свою поведінку відносно журналіста Т. Компанієць.

Як тут не згадати інцидент із журналістом «Медіа-Центру «Терра», який відбувся напередодні 26 січня на нараді із директорами шкіл Карлівської районної ради Світлика П.М. Пан Світлик П.М. під тим же надуманим приводом  – відсутністю ліцензії і акредитації виставив за двері свого кабінету журналіста, тобто прямо порушив статтю 171 кримінального кодексу України «Перешкоджання законній діяльності журналістів» Правда руки журналістці Світлик не крутив, камеру не ламав, але ж все-одно скоїв злочин, та й дав натхнення своєму протеже Наконечному О.С., який пішов ще далі від свого наставника і вчителя і поводився як цинічний вуличний хуліган або цап-забіяка.

Після спілкування із мером-хуліганом журналістці «Медіа-Центру «Терра» Компанієць Т.В. стало зле, швидка допомога, яка приїхала на виклик, констатувала у жінки гіпертонічний криз та привела до пам’яті уколами. Зараз журналістка перебуває на лікарняному.

Отакий фінал спілкування із місцевими князьками-самовладцями, які забули , що їх обирали слугами народу, а не помазаниками Божими.

Сподіваємося, що правоохоронці дадуть належну оцінку діям голів районного і міського масштабу, відповідно до заяв, які надійшли від журналістів «Медіа-Центру «Терра» до поліції і прокуратури про відкриття кримінального провадження за «Перешкоджання  законній  професійній діяльності журналістів» .

А взагалі, якби у Світлика П.М. та Наконечного О.С. прокинулась совість та чоловіча гідність, то перший би як мінімум вибачився  перед жінкою-журналістом, а другий, як це заведено в Європі і у всьому цивілізованому світі , куди ми всі так прагнемо, якомога швидше, подав би у відставку. Але ж де взятися тій совісті і чоловічій гідності? Поживемо – побачимо.

Володимир Слєпцов – член національної спілки журналістів.