Ви тут:

Програми Полтавської міської ради Ч.3

Програма капітального ремонту ліфтів у житлових будинках м. Полтава на  2018-2020 роки

Для жителів багатоповерхівок дана програма є, можливо, найбільш актуальною. На 3 роки виділяється 355 мільйонів гривень, з них 50 – у 2018 році. На 2019 та 2020 роки буде виділено по 152 мільйони гривень.

Цим же рішенням, міська рада також скасувала попередню програму капітального ремонту ліфтів у житлових будинках комунальної власності на 2016-2020 роки.

Додаток 2 програми містить перелік ліфтів, що будуть відремонтовані у 2018 році. Загалом нараховується 224 багатоповерхівки, де проводитиметься ремонт.

У 2017 році підрядниками, що виконували ремонт ліфтів, були ФОП Олександр Олепір та Михайло Шестаков, які пов’язані з депутатом Полтавської міськради Володимиром Левченком.

Програма реконструкції, благоустрою та впорядкування парків, скверів, бульварів та інших зелених зон та зелених насаджень у м. Полтава на 2018-2020 роки

Програма цікава тим, що можна прослідкувати на які парки виділяються кошти у місті. Загальний обсяг програми на 3 роки складає 160 мільйонів гривень, з них 28 мільйонів буде виділено у 2018 році.

Програма включає два великі напрями – виготовлення проектів та реконструкцію. Загалом передбачається виготовити проекти для 26 парків та реконструювати 23 парки. Хоча можливі зміни, наприклад Полтавський міський парк (Дендропарк) згадується двічі у заходах на реконструкцію, хоча й у різних роках. На 2019 рік на парк виділяється 3 мільйони, в іншій строці на цей же парк, але на 2020 рік – знову 3 мільйони.

Загалом з програмою варто ознайомитися тим, хто невдоволений станом благоустрою та цікавиться що та коли реконструюватимуть.

Програма розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Полтави на 2018 рік

Найбільш загадкова програма, оскільки для «зручності» користування розбита на окремі розділи, які ще й перемішані. При цьому це одна з найбільших програм міської влади.

Програма потребує особливої уваги, оскільки включає капітальний, поточний ремонт та утримання об’єктів благоустрою; капітальний ремонт житлового фонду; поточний ремонт об’єктів житлового фонду та утримання житлового фонду територіальної громади міста Полтава; фінансова підтримка житлово-комунального господарства.

Знову ж зустрічаємо окрему статтю на висвітлення діяльності по програмі у розмірі 199 тисяч гривень.

Жителі можуть ознайомитися з переліком будинків, де передбачається ремонт покрівель, дитячих та спортивних майданчиків, ремонт ліфтів, встановлення пандусів та інші роботи.

13,5 мільйонів гривень передбачено на утримання в належному стані територій загального користування (прибудинкова територія “червона лінія”). Цікавим тут є вказання повторюваності заходів на рік. Наприклад, сколювання льоду товщиною шару до 10 см. передбачено лише один раз, як і прибирання листя в осінній період. Зате підмітання території з неудосконаленим покриттям – 127 разів, а підмітання території з удосконаленим покриттям – аж 256.

61 мільйон гривень буде витрачено на комунальні підприємства – для поліпшення фінансового стану підприємств, погашення заборгованості, покриття збитків, впровадження новітніх технологій обслуговування, придбання матеріалів тощо. З них 40 мільйонів отримає КП “Полтаваелектроавтотранс” на виплату заробітної плати та електроенергію, ще 19 мільйонів – КП ЖЕО №2.

У 2018 році міська влада планує провести капітальний ремонт та реконструкцію 149 вулиць на загальну суму 110,5 мільйонів гривень. Загалом на капітальний, поточний  ремонт та утримання об’єктів благоустрою передбачено 310 мільйонів гривень.

На утримання «вічних вогнів» міста виділяється 588 тисяч гривень. Утримання фонтанів тягне на 359 тисяч, а монтаж, демонтаж, охорона, зберігання міської Новорічної ялинки – на 70 тисяч гривень.

На догляд за деревами та кущами загалом передбачено 1,7 мільйонів гривень. Допитливі полтавці можуть перевірити обсяг робіт, але це нелегка задача. Наприклад, програма передбачає догляд за 7 тисячами троянд (обрізування, укривання на зиму та розгортання навесні), полив 3 тисяч дерев та 2950 кущів.

Програма соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтава «Турбота» на 2018 рік

Загальна сума видатків – 89,3 млн. гривень

Програма «Турбота» передбачає наданню мешканцям міста додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту. Грубо говорячи, у рамках програми виділяється матеріальна допомога різним групам населення (лікування, подарунки для дітей, допомога сім’ям загиблих), фінансово підтримуються окремі громадські організації, організовується безоплатне харчування школярів та забезпечується тимчасова зайнятість безробітних шляхом організації громадських робіт.

Хоча по обсягу фінансування програма не є найбільшою, навколо неї сконцентровано частину політичної та особистої реклами.

26 мільйонів з Програми заплановано на виплату мешканцям міста до професійних свят, працівникам ЖКГ, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту та навіть Укрпошти. Дані категорії можуть розраховувати на 700 гривень від міської ради. Виходячи з цього розрахунку, допомогу отримають 37 тисяч полтавців.

Окремо Програма передбачає кошти на висвітлення заходів – 195 тисяч з міського бюджету. Кому саме передбачаються – кошти не вказується. У попередніх редакціях документу вказувалися дві компанії – ТОВ «Телерадіокомпанія «Інформаційно-рекламне телебачення Полтава» та ТОВ «Студія «Місто», одна з яких пов’язана з депутатом міської ради Андрієм Матковським. Але пізніше вони зникли.

5,8 мільйонів програма передбачає на фінансову підтримку громадських організацій ветеранів, інвалідів, чорнобильців, реабілітованих, інших організацій і об’єднань, які опікуються проблемами інвалідів та сприяють вирішенню соціально-важливих загальноміських проблем та завдань. Серед таких організацій можна згадати Раду Полтавської міської організації ветеранів, БО «Світло надії», ГО «Міська асоціація дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства м. Полтави», ГО «Всеукраїнська спілка учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій» тощо.

Аналіз здійснено у рамках проекту “Прозора рада: громадський моніторинг конфлікту інтересів” за підтримки Програми Розвитку ООН.

Читайте також