Ви тут:

Голови місцевих державних адміністрацій та їх заступники мають подавати декларації

Внесення змін до Закону України «Про державну службу» від 09.11.2017 передбачало, що дія  Закону не поширюється на голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників. Але нещодавно НАЗК роз’яснив особливості декларування для даних категорій осіб.

Так, відповідно до статті 8 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» (далі – Закон) голови місцевих державних  адміністрацій призначаються на посаду  Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України на строк повноважень Президента України.

Припинення повноважень голів місцевих державних адміністрацій здійснюється відповідно до статті 9 Закону.

Відповідно до статті 10 Закону перший заступник та заступники голови обласної державної адміністрації призначаються на посаду та звільняються з посади головою обласної державної адміністрації за погодженням із Кабінетом Міністрів України.

Вказані посадові особи відповідно до підпункту «и» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктами, на яких поширюються його дія, оскільки є посадовими особами державних органів.

Тобто, внесення змін до Закону України «Про державну службу» не спричиняє припинення здійснення такими особами діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Зазначені посадові особи подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Читайте також