Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві до Дня Соборності відбулась зустріч “В єднанні сила і міць держави”

У Полтаві до Дня Соборності відбулась зустріч “В єднанні сила і міць держави”

21 січня 2022 року у літературній вітальні Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці  імені І. П. Котляревського з нагоди державного свята – Дня Соборності й 103-ої річниці Акту Злуки між УНР і ЗУНР відбувся просвітницький захід “В єднанні сила і міць держави”.

У цей день в 1919 році, на Софійській площі в Києві, директорія Української народної республіки урочисто проголосила Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу.

Як наголосила ведуча заходу Ніна Климко, завідувачка відділу обслуговування користувачів бібліотеки, “Акт Злуки між УНР і ЗУНР увінчав столітні прагнення українців, розділених і поневолених Російською та Австро-Угорською імперіями, жити в єдиній незалежній  державі”.

Спікер заходу – регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар, розповідаючи про важливу подію в житті нашого народу – Акт Злуки двох українських республік, акцентував увагу на історичному та політичному значенні документа для суверенітету нашої держави.

Присутні на заході студенти Полтавського базового медичного фахового коледжу, учні Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 ім. І. П. Котляревського, вчителі дізналися, що серед учасників і організаторів Акту Злуки були діячі Директорії УНР з Полтавщини – уродженець Полтави Симон Петлюра та уродженець Гадяча Андрій Макаренко. Згадав Олег Пустовгар й відомого діяча українського національно-визвольного руху Миколу Міхновського, розкривши його роль у формуванні Української Центральної Ради і створенні української армії. Поділився спікер цікавою інформацією й про автора спогадів про Акт Злуки Віктора Андрієвського – громадсько-політичного діяча, публіциста, педагога.

У межах заходу було продемонстровано документальні історичні відеоматеріали УІНП “Злука. День Соборності України”, “Акт Злуки 22 січня 1919 р.”, “Поборники незалежності. Симон Петлюра”.

Ведуча заходу розповіла про книжкові виставки, які розгорнуті в бібліотеці до Дня Соборності, презентувавши одну з них – “Об’єднана і неподільна навіки”.

 

 

Фото – Юлія Горюн

Система Orphus Поделиться на fb