Ви тут:
Спорт Суспільство Україна 

Проведення Євробаскету-2025 в Україні є одним із пріоритетів, – Тимошенко

Проведення Євробаскету-2025 в Україні є одним із пріоритетів, – Тимошенко

Україна зробить усе, щоб бути готовою до проведення матчів чоловічого чемпіонату Європи з баскетболу серед національних збірних у 2025 році (Євробаскет-2025) на найвищому рівні у разі здобуття такого права.

Як повідомляє Офіс Президента, на цьому наголосив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко під час зустрічі з представниками Міжнародної федерації баскетбольних асоціацій Європи (ФІБА Європа).

Представники ФІБА Європа прибули до України з метою оцінки стану готовності до проведення змагань у Києві та Львові, заявлених Федерацією баскетболу України як міста, що прийматимуть чемпіонат.

На зустрічі Кирило Тимошенко нагадав, що в кінці вересня 2021 року Президент України Володимир Зеленський провів переговори з президентом ФІБА Європа Тургаєм Демірелем, під час яких запевнив, що наша держава виконає всі вимоги для проведення Євробаскету-2025.

«Будівництво спортивних арен, зокрема для проведення Євробаскету, є одним із флагманських проектів у програмі Президента України «Велике будівництво». І Володимир Зеленський постійно контролює ці питання, терміни спорудження об’єктів. Крім того, для реалізації цих проєктів у нас є прекрасна взаємодія центральної та місцевої влади», – зазначив заступник керівника Офісу Глави держави.

Також Кирило Тимошенко зауважив, що проведення подібних масштабних змагань важливе ще й тому, що такі події єднають українців.

Заступник керівника Офісу Президента розповів про плани спорудження в Києві багатофункціональної спортивної арени на 15 тис. 880 глядачів, яка буде розташована на лівому березі Дніпра, біля Міжнародного виставкового центру, та відповідатиме всім вимогам для проведення фінального етапу Євробаскету-2025. Введення її в експлуатацію очікується у грудні 2024 року. Поблизу заплановано створити велику паркову зону.

Орім того, комісія ФІБА Європа 17 січня відвідала Львів, де ознайомилася з проєктом будівництва багатофункціональної арени на 10 тис. глядацьких місць. Цей майданчик зможе приймати ігри групового етапу турніру. Арена має бути готова не пізніше листопада 2024 року.

«При цьому я хочу зауважити, що більшість проєктів у межах «Великого будівництва» ми завершуємо раніше встановлених строків», – наголосив Кирило Тимошенко.

За його словами, крім цих арен, будують багатофункціональні комплекси, розраховані на меншу кількість глядачів, ще в кількох українських містах.

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт додав, що баскетбол є одним із пріоритетних видів спорту в Україні.

«Ми все зробимо для того, щоб ФІБА Європа надала нам право проводити Євробаскет-2025», – запевнив він.

Президент Федерації баскетболу України Михайло Бродський зазначив, що розвиток інфраструктури, зокрема спортивної, сьогодні є державною політикою в нашій країні. Він висловив сподівання, що остаточне рішення стосовно місця проведення Євробаскету-2025, яке має бути ухвалене 29 березня 2022 року в Мюнхені, буде на користь України.

Система Orphus Поделиться на fb