Ви тут:
Прес-релізи Суспільство Україна 

До Зимових Олімпійських ігор у Пекіні Укрпошта презентувала нову поштову марку

До Зимових Олімпійських ігор у Пекіні Укрпошта презентувала нову поштову марку

Укрпошта ввела в обіг поштову марку, присвячену XXIV Зимовим Олімпійським іграм 2022, які пройдуть із 4 по 20 лютого в Пекіні.

Урочиста церемонія спецпогашення марки штемпелем «Перший день» відбулася 23 січня під час урочистих проводів олімпійської збірної команди України до Китаю, повідомили у пресслужбі Укрпошти.

Дизайн поштової марки та штемпеля «Перший день» розробила Марія Куц, яка також була автором попередньої олімпійської марки, присвяченої ХХХІІ Літнім Олімпійським іграм-2020.

На поштовій марці поєднано елементи традиційної культури Китаю та піктограми окремих зимових видів спорту, які за стилем нагадують китайські ієрогліфи. В центрі композиції – зображення дракона, який вважається втіленням сили та розуму і є символом Китаю. На тулубі розміщено цифри 2022 – рік проведення Зимових Олімпійських ігор. Завершує композицію емблема Національного олімпійського комітету України. Тло марки блакитне, що асоціюється з кольором зими, символізуючи чистоту криги і снігу, колір також уособлює мрії та майбутнє.

Марка випущена тиражем 130 тисяч примірників, її номінал F (еквівалент 23 грн), що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного рекомендованого листа масою до 50 г у межах України. Випуск поштової марки – традиційний атрибут Ігор. З часу проголошення Незалежності України, напередодні кожних літніх та зимових мультиспортивних стартів чотириріччя, Укрпошта у співпраці з Національним олімпійським комітетом України випускає поштові марки.

Марку, присвячену Олімпіаді в Пекіні, можна придбати у відділеннях Укрпошти, а також у філателістичному онлайн-магазині.

Довідково. XXIV Зимові Олімпійські ігри 2022 пройдуть у Пекіні із 4 по 20 лютого. На Іграх 2022 року будуть проводитися змагання з 15 дисциплін з 7 видів спорту: біатлону, бобслею (включаючи скелетон), керлінгу, хокею з шайбою, санного спорту, ковзанярських видів спорту (включаючи фігурне катання, шорт-трек і ковзанярський спорт) та лижних видів (включаючи гірські лижі, лижні перегони, фрістайл, лижне двоборство, стрибки з трампліна та сноубордингу).

Близько 3 тисяч атлетів з усього світу розіграють 109 комплектів нагород у 15 видах програми. Україну представлятимуть 45 олімпійців у 12 спортивних дисциплінах: біатлоні, бобслеї, гірськолижному спорті, лижному двоборстві, лижних гонках, санному спорті, скелетоні, сноубордингу, стрибках на лижах з трампліну, фігурному катанні, фристайлі та шорт-треку. Це на 12 атлетів більше, ніж на попередніх зимових Олімпійських іграх в Пхьончхані-2018.

Система Orphus Поделиться на fb