Ви тут:
Суспільство 

ЄС: білоруський народ заслуговує кращого. МЗС Білорусі: ваші заяви підігрівають нестабільність у суспільстві

Європейський Союз вважає, що вибори президента в Білорусі, що відбулися 9 серпня, не були “ані вільними, ані справедливими”. Він також закликав владу країни розпочати “справжній та всеохопний діалог”, аби уникнути подальшого насилля.

Про це йдеться в офіційній заяві Високого представника ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозепа Бореля, інформує Hromadske.ua.

“Державна влада вдалася до непропорційного й неприйнятного насилля, що призвело до принаймні одного загиблого й багатьох поранених. Тисячі людей затримали, а утиски свободи зібрань, вираження й ЗМІ посилилися”, — йдеться в заяві.

Борель також зазначив, що на тлі подій у Білорусі ЄС “здійснить комплексний аналіз” європейсько-білоруських взаємин:

“Це передбачає, серед іншого, вжиття заходів проти відповідальних за скоєне насильство, невиправдані арешти й підробку результатів виборів”.

Євросоюз також закликав білоруську владу “розпочати справжній і всеохопний діалог із суспільством у широкому сенсі задля уникнення подальшого насилля”. Він також запевнив, що й надалі підтримуватиме незалежну, суверенну й стабільну державу Білорусь.

Раніше у подібному ключі висловилися США. Державний секретар Майк Помпео також заявив, що вибори президента Білорусі “не були ані вільними, ані справедливими”. Він засудив насилля правоохоронців проти протестувальників і закликав білоруську владу звільнити незаконно утримуваних і поважати їхнє право на свободу зібрань.

“Окрему заяву подібного змісту оприлюднили і міністри закордонних справ восьми країн Північної Європи та Балтії”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, як повідомляли ОКІА “Новини Полтавщини” Тіхановська записала два відеозвернення до білорусів. На одному вона (ймовірно) з аркуша читала заклик поважати закон.

Фото: DW

Система Orphus