Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна звертається до білоруської влади щодо звільнення журналістів Рєуцького та Васильєва, – Андрій Єрмак

Україна звертається до влади Республіки Білорусь з вимогою якомога швидше звільнити незаконно затриманих у Мінську українських правозахисників і журналістів Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва.

Про це заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, повідомили в Офісі Президента.

За його словами, громадяни України Костянтин Рєуцький та Євген Васильєв були затримані білоруськими правоохоронцями без будь-яких законних підстав.

«За інформацією української сторони, вони не порушували жодних законів Республіки Білорусь, не брали участі в жодних заворушеннях чи масових акціях, не мали при собі заборонених предметів чи матеріалів. Правозахисники відвідували Білорусь виключно задля отримання достовірної інформації про те, що там відбувається, та задля коментування останніх подій у Мінську для українських засобів масової інформації. Свобода слова та свобода вільного пересування – базові демократичні принципи, які поважаються в усьому світі. Їхнє порушення неприпустиме», – сказав Андрій Єрмак.

Читайте також: Українців закликають утриматись від поїздок до Білорусі

Керівник Офісу Президента зазначив, що МЗС України через українське дипломатичне представництво активно працює для найшвидшого встановлення та звільнення всіх українських громадян, затриманих під час останніх подій.

Він також наголосив, що Україна надзвичайно цінує добросусідські відносини з Республікою Білорусь.

«Ми набагато більше, ніж просто сусіди, – ми завжди були добрими друзями та партнерами», – додав Андрій Єрмак. 

Нагадаємо, 12 серпня у Мінську силовики затримали двох журналістів Hromadske Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва.

Система Orphus