Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Протягом місяця в Україні зафіксували понад 1300 нових випадків ВІЛ-інфекції

У липні офіційно зареєстрували 1356 випадків ВІЛ-інфекції. У 366 пацієнтів діагностовано СНІД, 171 людина померла від СНІДу.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.

Шляхи інфікування ВІЛ в Україні у липні 2020 року:

  • гетеросексуальний — 783;
  • гомосексуальний — 29;
  • парентеральний — 533;
  • вертикальний, від матері до дитини — 177 (більшість дітей (близько 98%) після 18 місяців не матиме ВІЛ-інфекції);
  • невідомий — 3.

Чим раніше людина з ВІЛ починає приймати антиретровірусну терапію, тим краще для її здоров’я та безпеки її близьких. За останні п’ять років Україна досягла значного прогресу в лікуванні ВІЛ-позитивних осіб. Охоплення антиретровірусною терапією зросло майже вдвічі (з 56 000 до 102 000 осіб), утримання на терапії через 12 і більше місяців від її початку зросло з 69% до 88%.

Лікування ВІЛ перешкоджає розмноженню вірусу в організмі, сприяє відновленню імунної системи і захищає організм від хвороб, які небезпечні для людей з ослабленим імунітетом.

Слід пам’ятати: для того, щоб лікування було ефективним, людина має приймати препарати кожен день і саме так, як призначив лікар.

З 2019 року Центр громадського здоров’я України реалізовує програми профілактики ВІЛ і догляду та підтримки людей, які живуть з ним.

Цьогоріч Центр продовжує координувати громадські організації у регіонах, які є основним надавачем послуг. Згідно із бюджетом, цього року виділено понад 207 млн грн на фінансування послуг із профілактики вірусу імунодефіциту людини, догляду і підтримки пацієнтів, що живуть із ВІЛ.

Система Orphus