Ви тут:
Суспільство Україна 

Ліміт на максимальну площу землі, яку можна тримати в одних руках, можуть зменшити у 4 рази, — Разумков

Ліміт на максимальну площу землі, яку можна тримати в одних руках, можуть зменшити у 4 рази, — Разумков

До розгляду законопроєкту про ринок земель сільськогосподарського призначення, розмір максимально можливої площі сільгоспземель, які дозволять концентрувати у власності компанії або пов’язаних між собою компаній, можуть зменшити в 4 рази проти того ліміту, який проголосований у першому читанні.

Про це повідомив спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков, інформує Hromadske.ua.

“Питання, яке неоднозначно сприймалося українським суспільством — це питання концентрації землі в одних руках. І між першим та другим читаннями ця цифра може суттєво зменшитися. Назвати точну цифру не можу, але дискусія ведеться навколо 50 тисяч гектарів в одні руки — це більш ніж у 4 рази менше за ту позицію, яка міститься у проголосованому в першому читанні законопроєкті”, — повідомив Разумков.

Він також зазначив, що крім питання щодо концентрації землі в одних руках, українців непокоїть ще й доступ до ринку землі іноземців. Це питання, як заявляв раніше президент Володимир Зеленський, планують винести на референдум.

“Спочатку мають ухвалити законопроєкт про референдум, сам референдум буде проходити тільки після ухвалення закону про землю”, — додав Разумков.

поширити новину: