Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Побачила світ книга листів діяча УНР, уродженця Полтавщини та найближчого соратника Петлюри Андрія Лівицького

До 140-річчя одного з провідних діячів Української Народної Республіки, члена Української Центральної Ради і ЦК Селянської спілки, прем’єр-міністра Уряду УНР, голови Директорії УНР та Головного отамана військ УНР, Президента УНР в екзилі Андрія Лівицького Український інститут національної пам’яті підготував видання“Андрій Лівицький. Листування (1919-1953 роки)”.. 

«Андрій Лівицький – одна з ключових постатей доби Української революції 1917-1921 років. В цей час він обіймав низку високих посад в органах влади УНР – член Української Центральної Ради, міністр юстиції та міністр закордонних справ, заступник Голови Ради Народних Міністрів, голова дипломатичної місії УНР в Польщі. Ще вагомішою була роль Андрія Лівицького в українському визвольному русі 20-40-х років XX століття. В цей час він – прем’єр-міністр Уряду УНР, голова Директорії УНР та Головний отаман військ УНР, Президент УНР в екзилі. Відтак листування Андрія Лівицького є унікальним джерелом з історії України. Воно розкриває закулісся діяльності урядів УНР, життя української політичної еміграції в Польщі, Чехословаччині, Франції, Румунії, а також міжособистісні стосунки між діячами уенерівської течії», – зазначає упорядник книги кандидат історичних наук Ярослав Файзулін. 

До книги увійшли 306 листів Андрія Лівицького та його кореспондентів. Зокрема й відомих українських діячів – Симона Петлюри, Ісаака Мазепи, Олександра Шульгина, Івана Огієнка, Іларіона Косенка, Миколи Шумицького, Яна Токаржевського-Карашевича, Володимира Кедровського й інших. Всі ці листи були розпорошені по фондах багатьох архівних установ і збиралися упорядником буквально по крупинках.

Окремим розділом у виданні представлені копії листів Андрія Лівицького, що були перехоплені радянською закордонною розвідкою і нещодавно оприлюднені Галузевим державним архівом Служби зовнішньої розвідки України. 

Абсолютна більшість листів, вміщених в цьому виданні, вперше вводяться до наукового обігу й є унікальним історичним джерелом для вивчення історії українського державотворення та національно-визвольного руху, геополітичних трансформацій в країнах Центрально-Східної Європи. 

Найближчим часом примірники книги можна буде замовити в Інституті національної пам’яті. З електронним варіантом книги «Андрій Лівицький. Листування (1919-1953 роки)» можна ознайомитися на сайті Інституту за посиланням

поширити новину: