Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Твоя освіта – цілий світ: досвід освіти не лише за партою

З нагоди Дня Європи в Україні у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Івана Котляревського учні, випускники та викладачі приватної школи «Паросток» провели відкриту освітню сесію «Твоя освіта – цілий світ: Освіта не за партою».

Це частина ювілейного спецпроекту «25 добрих справ», присвяченого 25-и річчю заснування навчального закладу. Метою сесії й проекту в цілому є заявити про базові цінності школи, поділитися досвідом освітніх неформальних можливостей й спрямувати здобутки на користь полтавської громади.

«Освіта не за партою» – це реалізація принципу «навчання для життя», яким керуються освітні заклади в Європі. За цим принципом, життя не є подільним на окремі навчальні предмети. Воно цілісне. Що саме так його доцільно сприймати та освоювати, вважають і викладачі школи «Паросток». Тому освітнім середовищем для учнів намагаються зробити оточуючий світ.

«Виїзні школи, – впевнена викладачка зарубіжної літератури та художньої культури «Паростку» Олена Крамарева, – повинні бути невід’ємною частиною шкільного життя. Такий формат навчання ми практикуємо вже більше 10 років. Під час наших подорожей різними країнами, під час екскурсій, під час спілкування з представниками різних професій, під час дослідів наші учні отримують знання та вміння, які зможуть застосувати в житті. Принцип «навчання для життя» нарешті почав впроваджуватися й в загальну українську освіту завдяки концепції «Нової української школи». А ми вже маємо великий досвід. Це допомагає оживити шкільні предмети, мотивує учнів здобувати освіту по-справжньому й здружує їх».

Навчально-виховний комплекс «Паросток» це перший приватний освітній заклад у Полтаві. Його заснувала громадська організація «Академія» в 1994 році. На сьогодні «Паросток» об’єднує школу, дитячий садок та студії раннього розвитку. Школа застосовує інтерактивні форми навчання, розвиває міжнародне партнерство з навчальними закладами Польщі, Німеччини, Швеції. За 25 років відбулося понад 30 виїзних шкіл як в межах України, так і за кордоном.

Про можливості вивчення іноземної мови під час подорожей розповіла викладачка англійської мови Лариса Фисун, акцентуючи, що «мовний бар’єр перестає бути проблемою в живому спілкуванні з носіями мови в реальному культурному середовищі».

Ольга Маслова, яка викладає в «Паростку» історію, вважає дуже важливим вивчати історичні події «на дотик», «на місці»: «Це допомагає відчути реальну атмосферу, візуалізує факти».

Форматом сесії паростківці обрали презентацію. А свої доповіді ілюстрували світлинами, зробленими в рамках проекту «Стоп-кадр моєї освіти».

Учасниками сесії стали учні та вчителі навчальних закладів Полтави.

Тетяна Сушко

поширити новину: