Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Вишивальнику з Опішні присвоїли довічну державну стипендію

Відомому опішненському майстру художньої вишивки, члену Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженому майстру народної творчості України Григорію Гриню присвоєно довічну державну стипендію для видатних діячів культури і мистецтва.

Це високе пошанування засвідчує Указ Президента України №111/2019 «Про призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва», опублікований 8 квітня 2019 року на сайті офіційного інтернет-представництва Петра Порошенка.

Творчість Григорія Гриня – визначне явище народного мистецтва України. Нині в доробку майстра – численні ескізи вишитих художніх виробів: малюнків до чоловічих і дитячих сорочок, жіночих та дитячих блуз, рослинні, геометричні та сюжетні орнаменти до «кілкових» та «обрядових» рушників, зразки гаптувань для скатертин і серветок.

“Талант мистця виражає самобутню красу традицій народної вишивки, залюбленість у справу всього життя, прагнення зберегти й примножити велич рукотворного дива української культури”, – повідомляють у Національному музеї-заповіднику українського гончарства.