Ви тут:
Відео Суспільство Цікавинки 

Вчені винайшли новий спосіб моніторингу порушень сну за допомогою піжами (ВІДЕО)

Вчені Массачусетського університету США розробили високотехнологічну розумну піжаму, що допомагає налагодити сон людям, які страждають безсонням. Нова піжама здатна відстежувати частоту серцебиття, дихання, позу сплячої людини і тиск на матрац, про це йдеться на сайті Американського хімічного товариства, інформує канал “Прямий“.

Відстеження всіх цих параметрів допоможе допомогти лікарям і пацієнтам зрозуміти в чому причина порушення сну.

Американські вчені для відстеження всіх вище перерахованих параметрів використовували полімерні клапті з сенсорами. П’ять таких клаптів нанесли на звичайну піжаму. Полімери з сенсорами з’єднуються між собою нейлоновими нитками, які зашиті в піжаму.

Піжама має також закріплену на гудзику друковану плату, до якої йдуть дроти від полімерних клаптів. Вся інформація з датчиків передається на приймач за допомогою Bluetooth-передавача, який також розміщений на платі.

“Вчені очікують, що після закінчення досліджень і доробок зможуть продавати таку піжаму по 100−200 дол. за штуку. Очікується, що вона буде користуватися популярністю серед літніх споживачів”, – йдеться у повідомленні.