Ви тут:
Суспільство 

В Україні хочуть запровадити незвичні дорожні “зебри”

Незвична для нашої країни дорожня розмітка може вже незабаром з’явитися у нашій країні.

Про це написав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

“Сьогодні у Європі більшість пішохідних переходів – наземні, а не підземні як у нас. Попри на це, аварій там в рази менше. Все завдяки розумному проектуванню вулиць і доріг. Наприклад, влаштуванню на перехрестях наземних пішохідних переходів із “косою зеброю” – не під прямим кутом до тротуару, як зазвичай, а трохи навскіс.

Який від цього ефект?
– підвищується видимість людей на переході – ризик наїзду чи іншої аварії набагато менша;
– підвищує увагу і самого пішохода, змушує його дивитися в бік автомобіля, що рухається.

Тому ми зараз детально вивчаємо впровадження цієї практики у нас, щоб підвищити безпеку пішоході”, – йдеться у повідомленні.

Зебра – вид дорожньої розмітки, яка позначає пішохідний перехід. На нерегульованому пішохідному переході зебра надає пішоходам перевагу (пріоритет) при перетині проїжджої частини по відношенню до інших учасників руху.

Як правило, розмітка має вигляд рівномірних широких смуг білого або жовтого кольору, розташованих паралельно уздовж проїжджої частини. Порівняно недавно в Росії з’явилася зебра з білими і жовтими смугами без порожніх проміжків між ними.

Свою назву дорожня розмітка отримала через схожість із забарвленням зебр – чорним по-білому смугу.