Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

В Оржицькому районі планують створити першу об’єднану територіальну громаду

До цього часу Оржицький район залишається одним з трьох на Полтавщині, де гальмується реформа децентралізації. Невдовзі ця «біла пляма необ’єднаності» має зникнути, вважають фахівці Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування.

Цього разу мешканці зібралися в селах Черевки та Воронинці та висловили бажання об’єднатися в ОТГ з центром в селищі Новооржицьке.

На громадські слухання запросили й радників Полтавського ЦРМС. Розглядалися пропозиції входження до складу майбутніх Новооржицької та Лазірківської об’єднаних територіальних громад.

Про перспективи добровільного об’єднання та успішні практики ОТГ Полтавщини розповідав Олександр Ісип, радник з децентралізації. Він акцентував увагу на перспективності та невідворотності реформи децентралізації й фактичному завершенні «фази добровільності». Про юридичні нюанси, правові основи створення громади та перші вибори доповів Володимир Божко, радник з юридичних питань.

Підсумок слухань – одноголосне рішення громад дати згоду Новооржицькому на створення  об’єднаної територіальної громади.