Ви тут:
Суспільство Україна 

Українські моряки готуються до навчань з партнерами НАТО

В штабі Морського Командування Військово-Морських Сил ЗС України відбулась протокольна зустріч представників національного флоту з командирами кораблів 2-ї Постійної військово-морської групи НАТО “SNMG2”, які з дружнім візитом завітали до Одеси. Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

У заході взяв участь начальник штабу – перший заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Андрій Тарасов, командир фрегату “Санта Марія” ВМС Іспанії капітан 2 рангу Франциско Ксав’єр Руіс, командир фрегату “Торонто” Королівських ВМС Канади капітан 2 рангу Мартін Флует, а також представники військового дипломатичного корпусу акредитованого в Україні.

Під час зустрічі сторони обговорили план майбутніх спільних навчань типу “PASSEX”, які відбудуться в акваторії Чорного моря по завершенню відвідин Одеси кораблями НАТО.

Зазначимо, що для українських моряків, навчання чи тренування з кораблями Північноатлантичного Альянсу цілком співпадають з вимогами Державної програми розвитку Збройних Сил України. Крім того, ці практичні заходи вже стали своєрідною “дорожньою картою” для українських ВМС в питаннях набуття оперативних і бойових спроможностей діяти за стандартами НАТО.

Планується, що під час навчань у складі багатонаціонального з’єднання екіпажі кораблів здійснять плавання в ордері, братимуть участь у навчаннях з тактичного маневрування, зі зв’язку, з висвітлення цивільного судноплавства та з протиповітряної оборони.

“І хоча ці етапи тренувань не є новими для українських моряків, але вдосконалювати їх при нагоді потрібно. І головне, що тренування типу “PASSEX” відграють важливу роль в діяльності українського флоту. Адже участь у подібних маневрах в морі дозволяє національним ВМС досягати оперативної сумісності, підвищення рівня боєздатності та майстерності, і найголовніше, бути готовими відповідати на ті виклики та загрози, які виникатимуть у Чорному морі. По завершенню зустрічі сторони обмінялися сувенірами та цінними подарунками”, – йдеться у повідомленні.