Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили виставку Кіма Скалацького

Напередодні великого християнського свята Благовіщення у Полтавському літературно-меморіальному музеї І. Котляревського відкрита виставка живопису історика мистецтв, художника, реставратора станкового живопису, поета, музейника Кіма Григоровича Скалацького.

Він багато років очолював Полтавський художній музей. Справою свого життя Кім Григорович вважав збір і дослідження української ікони та творів народного живопису. Завдяки його невтомним пошукам під час експедицій найвіддаленішими куточками Полтавщини у 60-70 рр. ХХ ст. були відкриті понад 30 імен майстрів іконопису та народної картинки. Серед них – Данило Герцик, Григорій Ксьонз, Олександра Шабатура, Федір Стовбуненко та ін.

За роки, коли музейний заклад очолював Кім Скалацький, фондова збірка музею поповнилась роботами таких видатних майстрів світового живопису як Жан-Батіст Грьоз, Генріх-Фрідрих Фюгер, Микола Пимоненко, Марія Башкирцева, батько ти син Мясоєдови, Костянтин Маковський та Катерина Білокур.

Історик мистецтв К.Г. Скалацький – автор багатьох книг та досліджень з питань західноєвропейського та вітчизняного мистецтва, а також численних публікацій у місцевих друкованих засобах інформації.

Кім Григорович – людина глибока і багатогранна. Він автор декількох поетичних збірок, де виявляє себе ще одна гілка його таланту – майстерне володіння словом.

Нинішня виставка – це презентація художнього доробку майстра, адже це перша персональна виставка художника. Серед експонованих на виставці робіт – образ Вседержителя, Свята великомучениця Варвара, портрети І.С. Мазепи, Т.Г. Шевченка, а також сюжетні картини та натюрморти.

Виставка діятиме до 6 травня 2019 року.