Ви тут:
Полтавщина прес-конференція Суспільство 

У Полтаві прозвітували про роботу органів юстиції області за І квартал

В ОКІА «Новини Полтавщини» відбулася прес конференція за результатами роботи юстиції Полтавщини за І квартал 2019 року. У ній узяли участь начальник Головного управління юстиції У Полтавській області Олег Тимченко та заступник начальника — начальник Управління державної виконавчої служби в Полтавській області Віталій Коноз.

Присутнім розповіли про реалізацію законодавчих ініціатив та проектів Міністерства юстиції України — зокрема, загальнопросвітницький проект «Я маю право!», у рамках якого за три місяці поточного року проведено майже 900 правоосвітніх заходів.

Так, під час візиту на Полтавщину міністр юстиції Павло Петренко презентував нову послугу «Електронне малятко», під час “круглого столу” з жінками області обговорили моменти економічного та домашнього насильства. 15 березня, перебуваючи на Полтавщині, перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова провела зустріч із нотаріальною спільнотою області на тему законодавчих змін у системі проведення держреєстрації.

«Багато працювали у зв’язку з виборчим процесом — консультували, як скористатися виборчим правом; провели інформаційні кампанії «Зупинимо булінг разом», «Стоп насильство» та інші”, — поінформував Олег Тимченко.

У першому кварталі цього року запрацювала послуга «Муніципальна няня», участь у розробці якого брало Міністерство юстиції України, та вже вищезгадана «Е-малятко».

«Звісно, хтось критикує, але вже з часом планують звести кілька послуг в один пакет, і батьки зможуть зареєструвати народження дитини, оформити допомогу на дитину, зареєструвати її місце проживання тощо», – зазначив Олег Тимченко.

Він також наголосив на позитивній роботі Антирейдерського аграрного штабу в області, який очолює т. в. о. голови ОДА Роман Товстий.

«Проводимо періодично засідання, і констатуємо факти відсутності силових рейдерських захоплень врожаю чи землі як у 2018, так і у 2019 роках. Хочеться звернути увагу на ініціативу ОДА щодо проведення аудиту земель, ці питання також розглядають на засіданні штабу. В І кварталі 9 голів РДА відзвітувалися про аудит земель — цифри самовільно захоплених, розорених і таких, що використовуються з порушенням законодавства земель вражають».

Серед амбітних планів — відкриття офісів Open Space. Такий відкрили у 2018 р. в Кременчуці, він обслуговує до 3 тис. громадян.

«Було видано 2 тис. документів без черг, без зауважень. Плануємо цього року відкрити такі офіси в Полтаві та Миргороді».

Послугою «Шлюб за добу» за І квартал в області скористалися 99 пар, а більше 60 % свідоцтв про народження видані в пологовому будинку.

Про позитивні результати роботи Державної виконавчої служби розповів Віталій Коноз.

Так, в органах ДВС ГТУЮ в Полтавській області перебуває понад 110 тис. виконавчих документів. З них завершені близько 22 тис. Стягнено 4,6 млн грн заборгованості із заробітної плати. На баланс держави передали приміщення Кременчуцького лікеро-горілчаного заводу.

72 млн грн аліментів стягнуто на користь 16 тис. дітей області, це на 12 млн більше, ніж у 2018 році.

«Дієвість законів підтверджуються цифрами. Як приклад наведу конкретні випадки в Кременчуці та Оржицькому районі. Мешканець Кременчука заборгував значну суму коштів: не подіяли ні внесення до реєстру боржників, ні відпрацювання на суспільно-корисних роботах. Державному виконавцеві довелося описати його майно і виставити на продаж половину 3-кімнатної квартири. За рахунок реалізації цього майна на рахунок дитини було перераховано 177 тис. грн», — розповів Віталій Коноз.

«Технічний прогрес не стоїть на місці, існує обмін даними із Прикордонною службою. Тому всім, хто планує виїздити за кордон, радимо перевірити запис у Державному реєстрі боржників на наявність обмежень», — додав він.

Помітні результати й Меморандума про співпрацю з Державною службою зайнятості. На сьогодні держвиконавцями надано більше тисячі консультацій боржникам, більше 40 з них працевлаштовані органами зайнятості і з їхніх зарплат почали відраховувати заборгованість.