Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві готуються до урбан-фестивалю “Майстерні міста 2019”

В інформаційному центрі проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» відбулася прес-конференція, присвячена урбаністично-культурному фестивалю «Майстерня Міста 2019».

Цього року проведення вже четвертого щорічного фестивалю «Майстерня міста» в Полтаві заплановане з 30 травня по 2 червня 2019 року. Головною метою заходу фестиваль «Майстерня міста» є залучення мешканців до процесів розвитку та оновлення міста.

«Майстерні міста» — це майданчик, де може зустрічатися влада, громада, бізнес, громадські організації, активні мешканці міста просувають свої ідеї. Кількість відвідувачів щороку зростає. Першого року заходи відвідало 4 тис. чол., у 2018-му — 12,5 тис. Цього року ставимо амбітну мету 20 тис. Відвідувачів», — говорить керівник проекту Ірина Брижаль.

Організатори — команда КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради та проект «Інтегрований розвиток міст в Україні», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» — розповіли про специфіку цьогорічної тематики фестивалю.

Тема четвертого фестивалю «Майстерня міста» — розвиток міської інфраструктури. Усі проекти в рамках фестивалю мають бути обов’язково пов’язані із реалізацією запланованих проектів Концепції інтегрованого розвитку міста. З основними напрямками можна ознайомитися на сайті «Концепції розвитку міста — 2030». Там же можна заповнити анкету для участі. Останній день подачі заявок — 22 квітня.

«Минулого року зробили 42 проекти, у них узяли участь від 7 до 300 людей на 6-ти локаціях. І був захід, на який прийшли 7 людей, а там виступали два експерти закордонних, що розповідали про мобільність у місті. Тож цікавить не стільки кількість заходів, а кількість присутніх. Ми повинні просто запрошувати всіх зацікавлених», — зазначає директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко.

«Основна допомога, яку ми надаємо — не фінансова, а організаційна, технічна», — наголосила асистент проекту Ірина Пивовар.

Також обговорювали, чи є сенс перенести «Майстерні міста» цього року до Корпусного парку (адже зазвичай вони відбувалися на Театральній площі), та які засоби комунікації обрати, щоби поінформувати та залучити якнайбільшу кількість людей.